Petržalka

Rozhodčí: Hriňák - T. Somoláni, Mókoš
Diváci: 8.858

Slovan Bratislava - Artmedia Petržalka 4:1

Na Tehelné pole, domáci stánok Slovana Bratislava prišla odohrať svoj štvrtý ligový zápas v tejto sezóne Artmedia Petržalka. Slovanisti si ale so svojim súperom po takmer roku a pol opäť poradili a pripísali si tak dôležité tri body a zostávajú na tretej priečke corgoňligovej tabuľky.

Sobotné bratislavské derby malo nečakaný priebeh. Domáci totiž už po dvadsiatich minútach viedli 3:0 a rozhodli tak o osude stretnutia hneď v jeho úvode. Prvý gól padol už v 3. minúte, kedy unikol po ľavej strane Breznaník, odcentroval pred Kamenára, kde sa presadil mladý Sylvestr a bolo 1:0. Netrvalo však dlho a ofenzívny hráč Slovana udrel aj druhý raz. Tentoraz Sylvestrovi perfektne za obranu nahral Masaryk a Sylvestr bez problémov zvýšil. V 19. minúte kopali domáci priamy kop, lopta sa dostala k zadnej žrdi na Breznaníka, ten posunul na Gaucha a letná posila domácich zvýšila už na nečakaných 3:0.

Rodingera v bráne Slovana postrašil až Obžera v 27. minúte, avšak bez výraznejšieho efektu. Na druhej strane sa krátko nato po Rodingerovom výkope dostal až pred Kamenára Serrano, gólman Artmedie ale tentoraz jeho pokus zneškodnil. Tesne pred prestávkou mohol Masaryk zvýšiť na 4:0, loptu ale netrafil ideálne a tak prišiel trest v podobe gólu Petržalky. Ten padol ešte v nadstavenom čase prvého polčasu a vsietil ho po Obžerovej prihrávke Cleber.

V druhej polovici hry sa hra ukľudnila a pomaly strácala strhujúce tempo z prvého polčasu. Na ihrisko sa pritrafilo viac nervozity a zakončovateľom už chýbal aj pokoj pri streleckých pokusoch. V 59. minúte prebrala divákov tvrdá strela Breznaníka a o pár sekúnd neskôr sa na druhej strane dostával do šance Halenár, Rodinger ale zasiahol včas. Ďaľšiu možnosť zmeniť stav priniesla 70. minúta, kedy potiahol loptu na vystrelil Breznaník, tá však skončila tesne vedľa brány. Slovanisti sa ale ani s postupom času neuspokojili s priaznivým výsledkom a snažili sa zvýšiť skóre vo svoj prospech aj v závere stretnutia.

V 80. minúte strieľal Černák a o pár minút neskôr pripravil krásnu akciu pre Sylvestra Pires, strelec dvoch gólov už ale na hattrick dosť síl nemal. V závere zápasu ešte Meszáros zvýšil na 4:1 a krátko po góle sa na ihrisku strhla strkanica, ktorú vyprovokoval faul Pirosku na Rodingera. Výsledkom týchto "nepokojov" sú červené karty pre Pirosku a Haneka.

Autor: Ladislav Bičár