Slovan Bratislava

Rozhodčí: Micheľ - Slyško, E. Weiss
Diváci: 6.312

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 1:0

Slovan sa stal prvým tímom v tejto sezóne, ktorý si zo Žiliny nenesie domov väčšiu gólovú nádielku, na bodový zápis to ale belasým nestačilo.

Slovan mohol ísť do vedenia už v 2. minúte zápasu! Masaryk prenikol cez domáceho stopéra Vomáčku, v šestnástke však namiesto strely volil pád a snahu získať pre svoj tímu výhodu pokutového kopu. Hlavný rozhoca Micheľ mu udelil žltú kartu za simulovanie. Žilinčania prvýkrát pohrozili v 9. minúte. Po prihrávke Vladaviča sa k lopte dostal Rilke, jeho technická strela ale minula Rodingerovu bránu asi o pol metra. O päť minút neskôr to bol ale práve Rilke, ktorý otvoril skóre. Loptu potiahol po ľavej strane Jež, jeho prízemná prihrávka prešla cez celé pokutové územie až k Rilkemu a ten sa nemýlil, keď trafil odkrytú časť slovanistickej brány – 1:0. Hostia po inkasovaní vyvíjali veľkú snahu streliť vyrovnávajúci gól. V 22. minúte centroval Breznaník, Gaúchovi však lopta nesadla. Do veľkej šance sa dostali aj Žilinčania. Lietava našiel pred bránkou Adauta, Rodinger bol však pozorný. V nastavenom čase prvého polčasu mali belasí na kopačkách vyrovnávajúci gól, strelu Breznaníka z 10 metrov ale Perniš vyboxoval, k dorážke sa dostal Masaryk, ale aj ten trafil iba do domáceho brankára.

Slovan aj po zmene strán robil všetko preto, aby dosiahol vyrovnávajúci gól. Do šance sa dostal Gaúcho, ktorý zakončoval po prepadnutí lopty za žilinskú obranu, jeho strela však bránu minula. Slovanisti sa cez žilinskú obranu presadzovali iba veľmi ťažko a tak to skúšali aj z väčších vzdialeností, napríklad v 77. minúte Breznaník z 20 metrov, jeho pokus ale Perniš vyrazil na roh. Žilinčania sa v druhej štyridsaťpäťminútovke už do útoku príliš netlačili a skôr sa snažili udržať si svoj najtesnejší náskok, v závere sa však prekvapujúco hralo iba na polovici Slovanu, keďže Bratislavčania si nedokázali vytvoriť záverečný tlak.

Autor: Andrej Liška