MFK Ružomberok

Rozhodčí: Samotný - T. Somoláni, Schmidt
Diváci: 3.297

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 1:1

Žilina stratila na domácej pôde v sezóne 2008/09 prvé ligové body, o ktoré ju obral Ružomberok, ktorý si na Liptov vezie cenný výsledok 1:1.

Hostia, ktorí sa netajili tým, že do Žiliny si idú po tri body, začali stretnutie aktívne. Už v 5. minúte sa po Božokovej prihrávke dostal do šance kapitán Bakoš, zblízka však mieril vedľa. Hneď z následného protiútoku pohrozili aj domáci. Po Leitnerovom centeri z ľavej strany sa však ani Adauto, ani Rilke k zakončeniu nedostali. V 15. minúte sa snažil vybojovať penaltu v prospech hostí Kucka, bola z toho však len žltá karta za simulovanie. O minútu neskôr mohol otvoriť skóre Žilinčan Pekarík, ktorý si nabehol na odrazenú loptu, ale z 11 metrov mieril iba tesne vedľa pravej žrde. V 24. minúte sa neujala ani strela domáceho útočníka Štyvara. Žilina sa počas celého trvania prvého polčasu, najmä zásluhou kvalitného výkonu Ružomberčanov, nedokázala dostať ku svojej tradičnej ofenzívnej a kombinačnej hre.

Šošoni si vstup do druhého polčasu predstavovali určite úplne inak. V 49. minúte využil zmätok v domácej obrane Bakoš a oblúčikom prehodil brankára Perniša – 0:1. Žilinčania sa rovnako ako v prvom polčase trápili a v úvodných minútach druhej polovice zápasu si nedokázali vypracovať vážnejšiu šancu. V 63. minúte strielal nepresne Jež, avšak už o dve minúty sa žltozelení radovali z vyrovnávajúceho gólu. Autorom presného zásahu bol pravý obranca Pekarík. Už o minútu nato mohol ísť Ružomberok opäť do vedenia, po rohovom kope ale skončila lopta iba na spojnici domácej brány. V závere zápasu mali domáci menšiu prevahu, aktívny bol najmä Piaček, ktorý v 73. minúte nahradil Adauta, gól však už nepadol. V zápase sa tak zrodila prekvapujúco spravodlivá remíza.

Autor: Andrej Liška