MFK Dubnica

Rozhodčí: Fajčík - Laskovský, Kéry
Diváci: 1.904

MŠK Žilina - MFK Dubnica 3:1

Nový tréner Žilnčanov, Dušan Radolský sa v ostrej premiére pred vlastnými divákmi uviedol víťazstvom. Domácim k víťazstvu stačil zlepšený výkon a tri góly v druhom polčase.

V prvej polovici stretnutia sa Žilinčania márne snažili preniknúť za obranu súpera a slabším výkonom dali hosťom nádej na dobrý výsledok. Prvú výraznú šancu v zápase mali hostia, keď sa po prihrávke Jána Zápotoku dostal k strele Kuzma, Perniš jeho pokus nadvakrát s problémami vyrazil. V 11. minúte sa dostali do nebezpečnej príležitosti domáci, Adauto ale center Vladaviča nedokázal efektívne využiť. O tri minúty neskôr sa po rohom kope Ježa dostal k vyboxovanej lopte Belák, no jeho pokus skončil len tesne vedľa pravej žrde.

V ďalšom priebehu hry sa zápas odvíjal zväčša v strede poľa bez akýchkoľvek nebezpečných pokusov ohroziť brankára na jednej či druhej strane. V 41. minúte zbehol po ľavej strane Vladavič, odcentroval na hlavu Beláka, jeho pokus ale skončiť opäť iba mimo brány. V 44. minúte sa pokúsili streliť gól ešte pred prestávkou opäť domáci, Vladavič prenikol po pravej strane, jeho dobrú strelu ale Zajac perfektne vyrazil a tak odchádzali obe mužstvá do kabín za bezgólového stavu.

Po prestávke sa pod Dubňom ukázala nová Žilina. Živšia, aktívnejšia a hladnejšia po góloch. Výsledok sa prejavil už osem minút po prestávke, kedy aktívny Vladavič odcentroval Adautovi a ten hlavičkou prekonal Zajaca. V 59. minúte mohlo byť 2:0, z priameho kopu ale Adauto nemieril presne. O sedem minút mali domáci ďalšiu príležitosť, Štyvarov pokus však Zajac vyrazil. Známe nedáš – dostaneš platilo aj na žilinskom štadióne, pretože už o dve minúty hostia po ojedinelej akcií vyrovnali. Po Tesákovom faule sa štandardky chopil Zápotoka a fantastickou strelou nedal Pernišovi šancu.

Už o päť minút neskôr, v 72. minúte ale bolo všetko inak. Po akcií v ktorej mal opäť prsty Vladavič poslal svojich do vedenia Jež a výsledok na 3:1 prikrášlil Karoglan.

Autor: Ladislav Bičár