FC Nitra

Rozhodčí: Trutz
Diváci: 4.476

MŠK Žilina - FC Nitra 5:0

Žilinská ofenzívna smršť pokračuje! Šošoni opäť nadelili svojmu súperovi päťku a ocitli sa tak na prvom mieste tabuľky, keď vedú o skóre pred Košicami.

Úvod stretnutia mali už tradične lepší domáci hráči, avšak do úvodnej šance sa prekvapujúco dostali hostia z Nitry. Rohový kop z ľavej strany zahrával Štajer, na centrovanú loptu si naskočil Gruber, ale jeho hlavička mierila vedľa žilinskej brány. V 13. minúte už zahrozili aj domáci Žilinčania. Center Tesáka z ľavej strany našiel Štyvara, lopta však z jeho hlavy mierila iba do stredu brány. V 16. minúte to bol opäť ľavý žilinský obranca Tesák, ktorý založil ďalšiu akciu domácich. Tentokrát po jeho centri strielal Jež, lopta však skončila na žrdi nitrianskej brány. Žilinský ofenzívny kolotoč sa pomaly, ale isto roztáčal. V 24. minúte do tretice centroval z ľavej strany Tesák, k hlavičke sa dostal Rilke, pol metra pred bránkovou čiarou ale dokázal brankára Hrošša zastúpiť Ćeman a Nitra tak stále držala bezgólový stav. To však platilo iba minútu. Akciu založil Jež, posunul loptu na Štyvara, ten sklepol na kapitána Štrbu a ten tvrdou strelou k ľavej žrdi po prvý raz rozjasal domácich fanúšikov. Šošoni dostali svojho súpera pod veľký tlak, ktorý zužitkovali na strelenie druhého gólu v 36. minúte. Admir Vladavič si na ľavej strane obhodil Farkaša, prihral do šestnástky Petrovi Štyvarovi a ten tvrdou strelou opäť k ľavej žrdi po druhýkrát rozvlnil sieť za Hroššovým chrbtom. V samom závere prvého polčasu sa z ničoho nič dostali do zakončenia aj hostia. Akciu potiahol po ľavej strane Kolár, ktorý našiel Bališa, jeho strela z prvej však mierila iba do stredu Pernišovej brány a žilinský brankár si s ňou bez problémov poradil.

Už po 6 minútach druhej polovice zápasu sa opäť menilo skóre. Na začiatku akcie bol Vladavič, ktorý sa zbavil Farkaša, nacentroval na Rilkeho a ten presnou hlavičkou strelil svoj tretí ligový gól. Po hodine hry to bolo dokonca už 4:0. Brankár Hroššo vybehol po Štyvarovi, ktorý mal loptu na kopačke, avšak šikovne ju posunul na Pekaríka, a ten už nemal problém zasadiť Nitre do odkrytej brány ďalší úder. V 68. minúte mohlo byť z pohľadu Nitranov už hrozivých 5:0! Už po niekoľkýkrát v zápase centroval z ľavej strany Tesák, jeho pas tento raz našiel Rilkeho, jeho hlavička však letela tesne nad brvnom Hroššovej brány. V 88. minúte sa však žilinské tribúny zásluhou Admira Vladaviča predsa len dočkali piateho gólu v nitrianskej sieti. Pravý obranca Peter Pekarík krásne vysunul bosnianskeho legionára, ktorý nikým nekrytý prenikol do šestnástky súpera a obstrelil vybiehajúceho Hrošša.

Žilinčania týmto zápasom jasne dokumentovali svoju skvelú formu. Po 4 kolách majú v tabuľke plný počet bodov a fantastické skóre 15:1! Naopak Nitrania sa dostávajú do menšej krízy, keď nevyhrali už tretíkrát v rade a druhý raz za sebou prehrali.

Autor: Andrej Liška