Petržalka

Rozhodčí: Hracho - Schmidt, Mikulaj
Diváci: 2.320

MŠK Žilina - Artmedia Petržalka 3:1

V Žiline videl neveľký počet divákov štyri góly, z toho tri skutočne exportné a víťazstvo svojich 3:1 po dobrom výkone. Čo si viac fanúšik môže priať? Škoda však že zápas sa prakticky skončil po 25. minútach hry.

Perfektný vstup do stretnutia a zápas rozhodnutý behom 25. minút. To bola nedeľná realita pod Dubňom. Už po niekoľkých sekundách hry sa totiž dostal k strele Karoglan a nie prudkou, ale umiestnenou strelou prekonal Kamenára. Nádherné futbalové okamihy ale ešte len mali prísť. Už o šesť minút neskôr vystrelil spoza šestnástky Pekarík a ďalekonosnou strelou k pravej žrdi nádherne prekonal Kamenára.

O minútu neskôr mohlo byť 3:0, lopta od hosťujúceho obrancu vška lízla iba žrď. NA tretí gól si domáci počkali do 25. minúty, kedy Karoglan prihral späť na Adauta a Žilinský útočník nádhernou strelou zvýšil na rozdiel triedy. Artmedia sa dostala do prvého pokusu o ohrozenie Perniša po polhodine hry, Oravec ale skóre neprepísal. Krátko nato sa strieľal po prihrávke Hašeka Piroska tesne vedľa domácej brány.

V druhom polčase sa zápas už len prevažne dohrával. Žilinčania mali o tri body postarané a Artmedia nedokázala prekročiť svoj tieň. Žilinčania boli napriek oddychovému tempu v druhom polčase aktívnejší, diváci ale žiadne nebezpečné situácie nevideli.

Petržalčania znížili až v 67. minúte vďaka svojmu špílmachrovi Jánovi Kozákovi. Kapitán hosťujúceho celku sa oprel do lopty z dobrých 20. metrov a nádhernou strelou od žrde za bránkovú čiaru znížil na 3:1. Ani tento gól však hostí nenaštartoval k pokusu o zvrat v stretnutí. Domáci mali zápas pod kontrolou, zvýšiť mohli postupom času Adauto, či na druhej strane Czinege alebo Szabó, Žilina však vedenie bez problémov udržala a vrátila sa na prvú priečku v tabuľke.

Autor: Ladislav Bičár