FC Nitra

Rozhodčí: Kružliak - Sluk, Petríček
Diváci: 2.378

MFK Ružomberok - FC Nitra 3:0

Ružomberok si na domácej pôde bez väčších problémov poradil s Nitrou, ktorú porazil rozdielom triedy 3:0 a natiahol tak svoju sériu neporaziteľnosti už na 5 ligových zápasov, celkovo 6.

Úvodné minúty veľa futbalovej krásy neponúkli. V 8. minúte sa o zakončenie pokúšal domáci Bakoš, jeho strela z prvej však letela mimo Hroššovu bránu. O tri minúty neskôr to bol opäť domáci útočník Bakoš, ktorý sa snažil ohroziť nitriansku svätyňu. Jeho prienik ale zastavil faulom Kolár a rozhodca Kružliak ukázal na biely bod. Jedenástku domácich zahral Zošák a bez problémov otvoril skóre – 1:0. Kolár mohol zapríčiniť aj druhý gól v sieti svojho tímu, keď si skoro dal v 19. minúte vlastenca. Skóre sa však nemenilo. Nitriansky brankár v nasledujúcich minútach vytiahol dva veľmi dobré zákroky. Najprv zneškodnil pokus aktívneho Bakoša a vzápätí si poradil aj so strelou Maška. Bol to však práve Mašek, ktorý v 33. minúte zvyšoval na 2:0 pre domácich, keď po Zošákovej prihrávke krásnou strelou nedal Hroššovi šancu. V 40. minúte dostali Nitrania, podobne ako domáci, možnosť zahrávať pokutový kop. Gruber však Hajdúcha neprekonal.

Po zmene strán to bol opäť Ružomberok, ktorý diktoval tempo hry. Do prvej veľkej šance druhého polčasu sa však paradoxne dostali hostia z Nitry. Hajdúch ale Rackovu delovku zblízka vyrazil. Tretí gól domácich pridal v 59. minúte Zošák, pre ktorého to bol druhý gol v zápase a už piaty gól v sezóne. V 80. minúte ružomberská obrana chybovala, k lopte sa dostal gruzínsky útočník Liluašvili, avšak jeho strela iba orazítkovala ľavú tyčku ružomberskej brány. Ružomberčania však aj naďalej kontrolovali priebeh zápasu a Nitru už do žiadnej vážnejšej šance nepustili.

Po slabšom úvode sezóny sa Ružomberčania začínajú dostávať do slušnej formy. Po deviatich odohraných zápasoch majú zverenci Michala Bíleka na svojom konte 12 bodov a nachádzajú sa na 4. mieste v tabuľke. Kríza Nitry sa naopak stále viac a viac prehlbuje a trénerská stolička pod Pavlom Malurom sa začína povážlivo triasť.

Autor: Andrej Liška