Petržalka

Rozhodčí: Havrilla - Ružbarský, Brendza
Diváci: 3.815

MFK Ružomberok - Artmedia Petržalka 2:0

Michalovi Hippovi na lavičke Petržalky premiéra v úlohe hlavného trénera nevyšla. Ružomberok zdolal v domácom prostredí Artmediu 2:0. Úradujúci majster tak aj naďalej pokračuje v zlých výkonoch.

Skóre sa menilo už v 3. minúte! Po pravej strane potiahol akciu Mašek, neskôr sa k lopte dostal Zošák, ktorý prihral Kuckovi a ten už nemal problém prekonať Kamenára – 1:0. Ružomberok začal stretnutie veľmi ofenzívne a už v 9. minúte sa domáci diváci radovali z druhého presného zásahu ich tímu. Po prihrávke Paláta sa presadil Bakoš. Málokto vtedy asi tušil, že v ďalších 81 minútach už gól nepadne. Domáci futbalisti mali aj v ďalšom priebehu prvého polčasu prevahu. V 34. minúte mal veľkú šancu Peter Maslo, ktorý už už mierl sám na Kamenára, jeden z brániacich hráčov Petržalky ho však napokon odzbrojil. V 39. minúte sa konečne osmelili aj hostia z Petržalky. Fodrekov strelecký pokus však letel tesne vedľa Hajdúchovej brány.

Tesne po zmene strán sa ďalekonosným pokusom prezentoval striedajúci Halenár, Hajdúch ale jeho strelu vyrazil. V 52. minúte výrazne znížil šance Petržalky na obrat v stretnutí Guédé, ktorý sa po druhej žltej karte v stretnutí musel porúčať z trávniku. Aj napriek tomu, že hostia hrali v desiatich, hra sa pomaly vyrovnávala, ani jeden z tímov však nedokázal vážnejšie ohroziť súperovho brankára. V 73. minúte sa pokúšal Hajdúcha prudkou strelou prekvapiť Pavol Farkaš, skóre sa však nemenilo. Ďalší pokus Artmedie zaznamenal v 81. minúte Halenár, jeho strela spoza šestnástky ale mierila vedľa Hajdúchovej brány. V 88. minúte to bol opäť Farkaš, ktorý mohol potrestať chvíľkovú dezorientáciu ružomberskej obrany, volejom ale trafil iba do Hajdúcha. Ružomberok, ktorý v druhom polčase viacmenej iba držal svoje dvojgólové vedenie, mohol v 90. minúte pridať aj tretí zásah do petržalskej siete, Lačného strela bola ale zrazená na roh.

Autor: Andrej Liška