Spartak Trnava

Rozhodčí: Hriňák - D. Hrčka, Likavský
Diváci: 2.455

MFK Košice - Spartak Trnava 2:1

Do ďalekých Košíc cestoval trnavský Spartak so snahou o zisk minimálne bodu. To sa ale hosťom ale nepodarilo a Košice si svoju líderskú pozíciu udržali vďaka tesnému víťazstvu 2:1.

Pred neveľkou návštevou necelých 2500 divákov sa hneď z prvej šance zápasu presadili Košice. V 12. minúte totiž Kolbas dobre vysunul Nováka a najlepší strelec uplynulého ročníka Corgoň ligy už vedel ako loptu zasiahnuť tak, aby bol Kralj v bráne Spartaka prikrátky. Už o minútu neskôr mohlo byť 2:0, Novák ale druhý gól vďaka pohotovému zákroku Kralja nepridal. V ďalšom priebehu boli aj naďalej aktívnejšie Košice, snažili sa najmä Novák a Kolbasom. Na druhej strane sa Trnava do šancí nedostávala takmer vôbec.

V 36. minúte Matič pekne vysunul Kolbasa, ten ale sám pred Kraljom nespracoval loptu ideálne. O tri minúty neskôr zavarili Trnavčania pred Putnockým, Hruškovu prihrávku ale v gól nepresnou strelou nepremenil Filipovič. Krátko nato útočili opäť Košice, pri veľkej šanci Nováka s Viazankom ale zachraňoval Drobný a minútu pred koncom polčasu mieril len pár centimetrov vedľa brány Milinkovič.

V druhom polčase sa hra opäť ukľudnila, na väčšie šance si museli diváci počkať. Košičania vychádzali najmä z defenzívy a sústredili sa na brejkové akcie. Spartak zase nedokázal vyprodukovať žiadne kreatívne akcie, ktoré by ohrozili domácich. Diváci sa tak veľmi dlho nemali na čo pozerať a hra upadala. V 77. minúte striedajúci brankár Trnavy zbytočne fauloval Matiča a Kolbas nariadený pokutový kop premenil.

85. minúta priniesla červenú kartu pre Cicmana a zdramatizovanie duelu, keď Bernáth krátko nato znížil na 1:2. K ďalšiemu gólu sa už ale hostia nedostali, naopak, zvýšiť mohol Novák. Gól však nepadol ani na jednej strane a tak si Východniari udržali prvé miesto v tabuľke aj naďalej.

Autor: Ladislav Bičár