MFK Ružomberok

Rozhodčí: Trutz - Mókoš, Brendza
Diváci: 2.150

MFK Košice - MFK Ružomberok 1:0

Omladený košický tím si dokázal v prvom kole sezóny 2008/09 poradiť s Ružomberkom, keď zvíťazil najtesnejším možným rozdielom.

Do prvej šance stretnutia sa dostal Ružomberčan Maslo, jeho hlavička ale nebola presná. Košičania kontrovali o pár okamihov nato a hneď sa menilo skóre. V 5. minúte začal akciu Matič, k lopte sa dostal Viazanko a po jeho centri najlepší ligový strelec minulej sezóny Novák prekonal Hajdúcha. Ten istý hráč sa do šance dostával aj v 16, minúte, v rozhodujúcej fáze ho ale odzbrojil Ďubek. Košický útočník bol v hernej pohode.

V 20. minúte to skúšal opäť, mieril však nepresne. V minúte 24. zaváňal súboj Milinkoviča s Maslom v ružomberskej šestnástke pokutovým kopom, rozhodca Trutz ho však nenariadil. Srbský legionár v košických službách Milinkovič bol aj v ďalších dvoch spomenutiahodných momentoch. Najskôr to skúšal z priameho kopu, ale mieril tesne nad, neskôr mu zasa nevyšla strela z otočky. V 38. minúte sa do ojedinelej šance svojho tímu dostal Ružomberčan Božok, bránu Putnockého ale minul. V závere polčasu sa do zakončenia opäť dostal Milinkovič, skóre sa však nemenilo.

Druhý polčas bol pre oko diváka menej záživný ako prvé dejstvo. O strely sa pokúšal domáci Novák a hosťujúci Hodúr, obe však brankárov nemohli ohroziť. Následnú strelu Ružomberčana Lačného dokázala košická obrana zblokovať. V 63. minúte sa aktívny Novák dral do zakončenia, jeho snaha ale úspešná nebola. Ten istý hráč o malú chvíľu nato mieril vysoko nad Hajdúchovu bránu.

V 69. minúte vyslal Ružomberčan Zošák ďalší zo série propagačných pokusov, ktorý brankára Putnockého nemohol ohroziť. Ďalšiu strelu Liptákov vyslal Božok, Putnocký ju bez problémov zneškodnil. Ružomberok sa v závere stretnutia nedokázal dostať do potrebného tlaku, ktorý by mu priniesol vyrovnanie. S Bakošovou strelou si Putnocký poradil a to bolo zo strany hostí všetko. Bodku za stretnutím dal opäť Novák, z priameho kopu mieril tesne vedľa.

Autor: Andrej Liška