Dunajská Streda

Rozhodčí: Horváth - Balko, Kubačka
Diváci: 3.150

MFK Košice - DAC Dunajská Streda 1:1

Napriek obavám zo strany usporiadateľov bol zápas medzi MFK a DAC maximálne pokojný. Na zápas pricestovalo iba dvanásť fanúšikov hostí a tak boli v Čermeli opäť raz prázdne tribúny. Počas celého duelu boli aktívnejší domáci, no napriek tomu Košice víťazstvo kvôli kanonierovi DAC Kweukemu neudržali.

Prvú príležitosť mali domáci v 8. minúte, kedy Novákovu strelu zblokoval na roh Gerich. V 20. minúty strieľal nebezpečne Milinkovič, Novota ale jeho pokus vyrazil na roh. O šesť minút neskôr vykopol z čiary pokus Kuzmu Németh. Po polhodine hry potvrdil dominanciu domácich aj Kuzma, v obrovskej príležitosti ale nedokázal Novotu prelobovať. DAC boli v prvom polčase iba svojím tieňom a nevytvorili si ani jednu gólovú príležitosť.

Po obrátke pokračovali Košice v dominancií z prvej časti hry a valcovali svojho súpera. S koncovkou si však futbalisti MFK nepotykali a zahadzovali jednu príležitosť za druhou. Najprv hlavičkoval vedľa brány Novák a krátko nato prudký pokus Školníka Novota iba vyrazil pred seba a z následnej dorážky neskóroval ani Kolbas.

Po viac ako hodine hry mali prvú príležitosť Dunajskostredčania, N'lend ale z niekoľkých metrov hlavou neprekonal Putnockého. V 69. minúte sa ocitli v obrovskej príležitosti opäť hostia, Škutkov volej ale skončil na žrdi domácej brány. V ďalších minútach sa hra prelievala z jednej strany na druhú a diváci sa na štadióne ani chvíľu nenudili.

V 79. minúte sa domáci konečne dočkali. Loptu prevzal v pokutovom územií Matič a dobrou strelou prekonal Novotu. Domáci sa ale netešili dlho. V 88. minúte totiž vyrovnal Kweuke a stanovil finálne skóre na 1:1.

Autor: Ladislav Bičár