Rozhodčí: Havrilla - Kéry, Benko
Diváci: 4.680

MFK Dubnica - Spartak Trnava 0:1

Do Dubnice prišlo podporiť svoj tím veľké množstvo fanúšikov hosťujúceho Spartaka, ktorý vytvorili pre svoj tím domácu atmosféru a dopomohli mu k zisku troch bodov.

V úvode zápasu boli napriek pomerne častým nepresnostiam lepší hostia. Spartakovci zatlačili svojho súpera čo vyústilo do šance Devátého pred ktorým na dvakrát zasahoval Zajac. To však bolo čo sa týka väčších príležitostí v prvom polčase všetko. Obe mužstvá, predovšetkým však domáci ale často chybovali v rozohrávke a ponúkali tak príležitosti svojmu súperovi. Nepresnosť ale zväčša vyrobila len ďalšiu nepresnosť a tak sa ani na jednej strane brankári príliš nezahriali.

Druhý polčas začal v lepšom tempe, v 50. minúte sa už – už do šance dostával po Zápotokovej prihrávke Seye, domáci kanonier sa ale tentoraz nepresadil rovnako tak ako Pleva krátko po ňom. Aktívny Dubničania pokračovali v aktívnej hre v druhej polovici zápasu aj naďalej, loptu takmer tečoval do brány Kuzma. V 67. minúte bola Zapalčova hlavička po centri Kuzmu zrazená na roh a tak sa k slovu dostali Trnavčania. V 74. minúte totiž zahrávali priamy kop hostia, Jelenkovič prihral na hlavu Doležaja, jeho pokus síce Zajac vyrazil, Gueye ale loptu zasunul do siete – 0:1.

Duničania sa ešte v závere zápasu snažili zvrátiť nezaslúženú prehru, Zápotoka ale v 78. minúte zblízka vystrelil iba nad bránu a o pár minút neskôr nebol Porázikovi odpískaný pokutový kop. Tomáš Zápotoka mohol vyrovnať aj v 85. minúte, domáci ale dať gól v sobotu súdené nebolo. Spartak si tak z Dubnice vyhráva tri body, môže za to ďakovať predovšetkým šťastene.

Autor: Ladislav Bičár