Banská Bystrica

Rozhodčí: Gocník - Brendza, Petríček
Diváci: 1.635

MFK Dubnica - Dukla Banská Bystrica 2:0

V súboji dvoch tabuľkových susedov, Dubnice a Banskej Bystrice, bol úspešnejší domáci MFK, ktorý tak Duklu predbehol a ocitol sa na ôsmom mieste s dvojbodovým náskokom.

Dubnica začala stretnutie ofenzívne. Snaha o rýchle strelenie prvého gólu jej však nevychádzala, keďže si dlho nevedela vypracovať gólové príležitosti. Problémy so zakončením mali aj hostia z Banskej Bystrice. Už v 9. minúte musel odstúpiť zo stretnutia Bystričan Miroslav Tóth, ktorý utrpel po zrážke s vlastným spoluhráčom hlbokú tržnú ranu na stehne a musel byť prevezený do nemocnice. Na ihrisku ho nahradil Gajdoš. Prvá vážnejšia príležitosť sa zrodila až v 17. minúte. Ocitol sa v nej Seye, Ďurča ale neprekonal. Ďalší zaujímavý moment v prvom polčase priniesla až jeho posledná minúta a hneď z toho bol gól. Rohový kop zahrával domáci J. Zápotoka. Najvyššie dokázal vyskočiť Chmelík, ktorý hlavou otvoril strelecký účet zápasu.

V druhom polčase sa oba tímy postarali o pre diváka nudné futbalové predstavenie. Oživenie priniesol až samotný záver stretnutia. V 83. minúte vznikol závar pred bránou domáceho gólmana Zajaca. Loptu získal Seye, následne sa k nej dostal Tomáš Zápotoka, ktorý sa dostal do samostatného úniku a po sóle cez polovicu ihriska nádherne zvýšil na 2:0. Po ďalšej Seyeho akcii mohol na 3:0 zvýšiť Zapalač, úspešný však nebol.

Autor: Andrej Liška