FC Nitra

Rozhodčí: Tomčík
Diváci: 3.162

FC Zlaté Moravce - FC Nitra 1:1

Susedské derby bolo okorenené aj o účasť veľkej postavy nitrianskeho futbalu Ľubomíra Moravčíka na lavičke hostí. Zápas, ktorý sa odohral v dobrej športovej atmosfére sa body nakoniec po góloch Bališa a Moresa delili.

Prvý gól stretnutia strelili Nitrania už v skorej tretej minúte. Po dlhom aute sa k lopte dostal Gruber a po sérií chýb v obrane ViOnu gólovo vystrelil Bališ. Po góle vo vlastnej sieti prebrali Zlatomoravčania hru v strede poľa a posunuli tak svoju hru na vyššie obrátky. Po rohových kopoch mierili Greguška i Bajza len nad bránu a na druhej strane nepremenil svoj brejk ani Simr.

Futbal však pokračoval v solídnom tempe aj naďalej. V 28. minúte mali po peknej akcií Grubera so Svrčkom a koncovke Liliuashviliho príležitosť opäť Nitrania, gruzínsky hráč ale bránu netrafil. Postupom času strieľali mimo brány za Nitru Hotek a na druhej strane aktívny Wisdom. Krátko pred prestávkou ešte pálil z priameho kopu Ujlaky a dorážku Moresa pokryl bez problémov Hroššo.

V 50. minúte operoval v pokutovom území Nitry opäť najlepší hráč domácich Wisdom, Hroššo ale jeho strelu s námahou vytlačil na roh. ViOn bol v týchto chvíľach lepší ako svoj súper, šance sa ale domácim nerodili ľahko. Väčšina pokusov sa do finále ani nedostala, to však ale nebol prípad Ujlakyho priameho kopu zo 61. minúty. Jeho strelu totiž pred Hroššom tečoval Mores a dokonale tak brankára hostí pomýlil – 1:1. Futbal pokračoval v dobrom tempe aj v nasledujúcich momentoch aj bez vyložených šancí, ktoré sa vyskytli až v samotnom závere zápasu. Brejk ViOnu z 80. minúty ale Wisdom nezakončil najlepšie a podobnú situáciu o minútu neskôr nezvládol Kuračka ktorý sa k zakončeniu ani nedostal.

Dobrá hra domácich Zlatých Moraviec a ani pokusy Nitry už ale ďalšiu zmenu skóre nepriniesli. Napriek tomu sa diváci dobrým futbalom bavili a návštevu štadiónu v Zlatých Moravciach určite neľutovali.

Autor: Ladislav Bičár