Dunajská Streda

Rozhodčí: Kráľovič - Balko, Brendza
Diváci: 2.894

FC Zlaté Moravce - DAC Dunajská Streda 1:1

Pred slušnou návštevou takmer 3 tisíc divákov sa hral od začiatku stretnutia kvalitný ligový futbal. Do prvej šance sa dostal domáci FC ViOn. Tomko prihrával Mackovi, jeho strela ale tesne minula Novotovu bránu. Kuračkova strela už mierila medzi 3 žrde, Novota ju ale na dva razy zlikvidoval. V 18. minúte to bol opäť domáci celok, ktorý sa dostal do sľubného zakončenia. Kuračkov pokus Novota vyrazil pred Kožiaka, ten ale hlavou nedokázal otvoriť strelecký účet zápasu. Aj v ďalšej príležitosti mala prsty dvojica Kuračka - Kožiak. Kožiak sa po vysunutí Kuračkom ocitol zoči-voči Novotovi, skóre sa ale nemenilo. Do prvej vážnejšej príležitosti sa hostia zo Žitného ostrova dostali až tesne pred koncom prvého polčasu. V 41. minúte musel domáci brankár Bolek vyrážať Bajevského strelu na rohový kop.

Začiatok druhého polčasu, rovnako ako celý prvý, opäť patril domácim futbalistom. V 47. minúte prihral Tomášek v pokutovom území stojacemu Kožiakovi. Toho však fauloval Regedei a hlavný rozhodca stretnutia Kráľovič nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Macko a Novotovi nedal žiadnu šancu - 1:0. V 50. minúte mohol aktívny Kožiak zvýšiť už na 2:0, vo vyloženej šanci ale neuspel. Tri minúty pred koncom riadnej hracej doby mali možnosť zahrávať pokutový kop aj hráči DACu. Aj v tomto prípade bol úspešný exekútor. Na 1:1 vyrovnával striedajúci Iránčan Parvin.

Štefan Horný (tréner Zlatých Moraviec): "Na zápas sme sa pripravili dobre. Na môj vkus to nebol zlý zápas. Škoda, že sme nedali druhý gól, pretože príležitosti sme na to mali. Záver nám nevyšiel, takže sme vlastne prišli o dva body."

Werner Lorant (tréner Dunajskej Stredy): "Dnes sme vôbec nehrali dobre. Nie je to vôbec jednoduché, aby mužstvo po dlhej zimnej prestávke chytilo rytmus. Nedarila sa nám krídelná hra, takže teraz máme čo robiť celý týždeň, aby sme sa doma predstavili v lepšom svetle."

Zlaté Moravce zostávajú na poslednom mieste so 6-bodovou stratou na Nitru, Dunajská Streda poskočila na 4. miesto, na ktorom nahradila Košice.

Autor: Andrej Liška