Tatran Prešov

Rozhodčí: Horváth - Csabay, Schmidt
Diváci: 3.250

FC Nitra - Tatran Prešov 1:0

Nitrania dokázali na domácej pôde uspieť nad nováčikom z Prešova a zaznamenať tak ďalšie tri body do tabuľky. Ich výhra sa však nerodila ľahko.

Gól padol hneď v 6. minúte zápasu. Po faule na Farkaša zahral priamy kop z 25 metrov Ján Broschinský, ktorý ideálnou prízemnou strelou k pravej žrdi nedal Buchtovi šancu. Ten istý hráč ohrozil prešovskú bránu aj krátko nato, avšak jeho pokus z diaľky tentoraz letel nad. Nitrania mali prevahu, ale nedokázali ju pretaviť do gólovej podoby. Domáci hráči sa iba ťažko dostávali do dobrých príležitostí. Pokusy Racka ani Polodnu sa neujali. Ďalšia zaujímavá príležitosť sa zrodila v 29. minúte. Na Farkašov center z pravej strany si vyskočil Gruber, ktorého hlavička ale nemierila presne. Prešov v prvom polčase pohrozil iba priamym kopom Pikla.

Na začiatku druhého polčasu mali Prešovčania možnosť zahrávať priamy kop. K lopte sa postavil Poliaček, ale mieril iba do bočnej siete. V 61. minúte nebezpečne strielal Bališ, jeho pokus ale tesne minul Buchtovu bránu. V 63. minúte sa hosťom z Prešova naskytla obrovská príležitosť na vyrovnanie stavu, Penksa s Kaplanom sa ocitli osamotení pred nitrianskym brankárom Tujvelom, no neboli schopní prekonať ho. V 80. minúte hlavičkoval po Farkašovom centri Karlík, Buchta si ale s jeho nepríjemným pokusom na dva razy poradil. Definitívnu bodku za stretnutím mohol v 89. minúte pridať striedajúci Liluašvili, na 2:0 ale nezvíšil. Nitrania tak v zápase veľmi slabej úrovne splnili prvú polovicu zo svojho domáceho dvojzápasového šesťbodového cieľa. Uvidíme, ako sa im bude dariť proti Trnave v ďalšom kole.

Autor: Andrej Liška