Spartak Trnava

Rozhodčí: Richtárik - T. Somoláni, Kéry
Diváci: 5.980

FC Nitra - Spartak Trnava 1:5

V boji o štvrtú priečku sa pod Zoborom stretli dvaja odvekí rivali aby bojovali o štvrtú priečku. Z tohto merania síl vyšla úspešne Trnava, ktorá porazila Nitru rozdielom triedy Nitru 1:5.

Už v šiestej minúte padol prvý gól a predznamenal tak divoký vývoj stretnutia. Po nevydarenej malej domov jedného zo zadákov FC Nitra využil situáciu a vsietil prvý gól stretnutia Klinka. Lepšia Trnava sa pokúšala aktívnou hrou rozhodnúť zápas vo svoj prospech, no do ďalšej šance sa dlho nevedela prepracovať a na druhej strane bola Nitra smerom dopredu takmer nulová.

Svoju druhú príležitosť ale na druhý premenili Trnavčania presne po polhodine hry. Po peknej akcií Kožucha prihral Ďuriš Klinkovi a ten strelil svoj druhý gól v stretnutí. Po druhom góle ostali Nitrania bez zvýšenej aktivity a väčšiu šancu si do polčasu nevytvorili ani Trnavčania.

Pred takmer šiestimi tisíckami divákov sa v druhej polovici hry snažili presadiť opäť viac hostia. Najaktívnejší boli za Trnavu Kopúnek či Poljovka, kontaktný gól ale mohli streliť domáci na druhej strane. Ani 66. minúta ale nepriniesla zmenu skóre, pretože gólový pokus Polodnu tečoval niektorý z obrancov Spartaka a zachránil tak svoj klub pred istým gólom. Trnavčania naopak zvýšili. V 75. minúte totiž strelil Klinka tretí gól v zápase a zavŕšil tak svoj hattrick. Už o dve minúty Nitra znížila. Krátko potom, čo sa Simr dostal na ihrisko strelil tento obranca hostí gól na 1:3. Nádeje Nitry aspoň na vyrovnanie ale definitívne pochoval Hruška. Jeho tvrdý a umiestnený pokus spoza šestnástky nedal Tujvelovi šancu. Na 1:5 skóre definitívne upravil Filipovič a zatĺkol tak posledný klinec do rakvy Nitranov.

Tí zápas prehrali vysokým rozdielom najmä kvôli skvelej forme Trnavčanov, ktorým padlo do nitrianskej siete prakticky všetko, na čo siahli a zaknihovali si tak najvyššiu výhru šiesteho ligového kola.

Autor: Ladislav Bičár