MŠK Žilina

Rozhodčí: Kružliak - Csabay, Petríček
Diváci: 1.150

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2

MŠK Žilina vyhrala na pôde Nitry po dobrom výkone 0:2 a priblížila sa k Slovanu na rozdiel troch bodov. Domáci opäť raz nesplnili očakávania a klesajú v tabuľke čoraz nižšie.

V Nitre sa pred slabou tisíckou divákov odohral zápas, v ktorom jednoznačne dominovali hostia, ktorí ukázali svoju kvalitu. Prvú príležitosť mali Šošoni v 14. minúte, kedy hlavičkoval Štyvar, Hroššo ale zasahoval s púrehľadom. O päť minút neskôr sa dostal so akcie nitriansky brankár opäť, tentoraz strieľal nebzpečne Jež. Krátko nato zasahoval Hroššo aj do tretice, tentoraz chytal pokus Pečalku.

Domáci ohrozili Perniša v žilinskej bráne po polhodine hry, kedy poslal loptu do brvna Barčík. Druhý pokus domácich predviedol Liluašvili, jeho pekný prienik ale skončil na Pernišovi. V závere prvého polčasu však opäť zatlačili žlto-zelení, najprv strieľal z rohu šestnástky Vladavič a po ňom zachránil Hroššo pred Rilkem. V posledných sekundách prvej polovice hry si však na rohový kop nabehol Šourek a poslal loptu za chrbát inak výborného Hrošša.

Po obrátke pokračovala Žilina v dobrom výkone a s prehľadom kontrolovala vývoj stretnutia. Kvalita a skúsenosti na strane hostí pretavil v druhý gól v 58. minúte Štrba. O ďalších päť minút neskôr mohlo byť už 0:3, to by ale Vladavičovu prudkú strelu nemohol z bránkovej čiary vykopnúť Karlík. S blížiacim sa záverom stretnutia sa domáci zmierili s nepriaznivým výsledkom, zatiaľ čo Žilina chcela svoj náskok ešte zveľadiť. Hrošša však už neprekonal v dvoch pokus Karoglan a ani Jež.

Autor: Ladislav Bičár