MFK Ružomberok

Rozhodčí: Olšiak - Likavský, Petríček
Diváci: 1.053

FC Nitra - MFK Ružomberok 2:1

Nitra si v prvom jarnom kole poradila s Ružomberkom v pomere 2:1 a vzdialila sa tak posledným Zlatým Moravciam. V boji o záchranu v súťaži tak urobila veľmi dôležitý prvý krok.

Po nie príliš výraznej prvej desaťminútovke sa do prvej šance dostala posila domácich Simunovič a následná strela Tótha z hranice pokutového územia skončila v bráne - 1:0. Nitrania boli aktívnejší aj naďalej, Leškovu strelu ale kryl brankár hostí Hajdúch. Liptáci ohrozili Nitru až po polhodine hry. Zošákov pokus ale smeroval iba nad bránu. V prvom polčase lepšia Nitra mohla inkasovať po strele Masla zhruba z dvanástich metrov, Tujvel bol ale pozorný.

V druhej polovici hry sa podarilo Ružomberku pomerne skoro vyrovnať, keď sa o gól postaral v 51. minúte Maslo. Krátko nato strieľal na druhej strane Simunovič, no v nasledujúcich minútach videli diváci na štadióne minimum šancí, hoci sa domáci snažili streliť druhý gól. Nebezpečnú príležitosť si ale vytvorili až v 77. Minúte, kedy dostal hosťujúci Maslo po zákroku na prenikajúceho Racka červenú kartu a z následného priameho kopu trafil Barčík. O päť minút neskôr mohli hostia vyrovnať, to by ale Lovás musel mieriť presnejšie. Krátko pred koncom sa ešte zastreloval Barčík, gól už ale nepadol a tak sa Nitra teší z dôležitého trojbodového zisku.

Autor: Ladislav Bičár