Banská Bystrica

Rozhodčí: Havrilla - Chládek, Bóllo
Diváci: 2.610

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 1:2

Banská Bystrica dokázala otočiť zápas na pôde Nitry a zvíťazila tak druhýkrát po sebe. Za Nitru sa hneď v prvom zápase presadila staronová posila, Róbert Rák.

Hneď vo 4. minúte sa rútil do šance Róbert Rák, prihrávka od Grubera ale smerovala do postavenia mimo hry. V 6. minúte musel vynútenú zmenu v obrane spraviť domáci tréner Malura, keďže sa zranil Tóth. Nahradil ho Švrček. V 11. minúte sa hneď vo svojom prvom zápase po návrate do Nitry presadil Róbert Rák. Nitriansky kanonier dostal dlhú prihrávku od Farkaša, brankár Ďurčo sa rozhodol vybehnúť zo svojej brány, loptu však nakopol iba do Ráka a ten bez problémov zakončil. Nitrania po svojom zásahu poľavili v aktivite a opraty zápasu začali do svojich rúk preberať Bystričania. V 18. minúte hlavičkoval mimo Debnár a v 21. minúte Ďuriš po Šulekovej prihrávke zle trafil loptu. V 30. minúte sa po dhlej dobe útočne prezentovali aj domáci. Štajerov pokus ale zblokoval Pečovský. Na opačnej strane sa do prestávky zrodila ešte jedna šanca. Gajdoš sa uvoľnil v šestnástke, po dobrom Hroššovom vybehnutí sa k lopte dostal Pečovský, strela bystrického záložníka ale tesne minula pravú žrď.

Po prestávke sa do prvej šance dostali hostia. Šulekovu prízemnú strelu z veľkej vzdialenosti ale Hroššo kryl. V 60. minúte pekne uvoľnil Barčík Liluašviliho, ten sa v šestnástke zbavil brániaceho Bystričana, strieľal ale mimo. O chvíľu neskôr sa neujala ani Rákova hlavička. V 64. minúte sa Dukla dočkala vyrovnania. Nitriansky odchovanec Vratislav Gajdoš napriahol z 25 metrov a prekonal Hrošša – 1:1. V ďalšom priebehu stretnutia bola Dukla aktívnejším tímom, ani Šulek, ani Gajdoš však nezvýšili. V 80. minúte sa ale Dukla predsalen presadila aj po druhýkrát. Michal Ďuriš obstrelil Hrošša a stanovil na konečných 1:2.

Autor: Andrej Liška