Tatran Prešov

Rozhodčí: Michlian - Palušák, D. Hrčka
Diváci: 1.542

Dukla Banská Bystrica - Tatran Prešov 2:1

Banská Bystrica si v 15. kole Corgoň ligy poradila na svojom štadióne s nepríjemným Tatranom Prešov. Ani jedno z mužstiev však svojou hrou hŕstku prítomných divákov nenadchlo.

V úvode zápasu mali miernu prevahu domáci futbalisti, väčšiu príležitosť si ale Vojaci vypracovať nedokázali. Prešovčania sa sústredili najmä na defenzívnu činnosť a rýchle brejky. Napriek tomu sa ale do prvej šance dostali hostia. V 24. minúte našiel Rodrigues v šestnástke voľného Takáča, jeho pokus Ďurčo vyrazil a dobiedzajúci Katona sa už k dorážke nedostal. Pred polčasom ešte sa do dobrej príležitosti dostali ešte domáci Gottwald s Gajdošom, recept na Buchtu ale nenašli.

Na slabý prvý polčas nadviazala o niečo lepšie druhá polovica hry. V 52. minúte Dukla konečne predviedla peknú futbalovú akciu. Pančík prihral Gottwaldovi, jeho prienik do šestnástky ale zastavil Pikl. Už o štyri minúty neskôr sa domáci dočkali. Tentoraz Tóthovi prihral Pančík a Tóth peknou strelou po zemi poslal Banskú Bystricu do vedenia.

Dominanciu domácich v druhom polčase potvrdil druhým gólom do siete Prešova Šulek. Stredopoliar domácich pekným sólom a rutinérskym zakončením potešil fanúšikov Vojakov. Krátko nato mohol zvýšiť na 3:0 Tóth, jeho strela však išla len tesne nad brvno a tak sa k slovu dostali aj Prešovčania. V 76. minúte sa po dlhej lopte dostal do šance úplne voľný Takáč a znížil tak na rozdiel jediného gólu.

V závere zápasu sa po dobrej štandardke Kotrysa snažili hostia pritlačiť, k priamemu ohrozeniu domácej bránky sa ale nedostali a tak Dukla svoje víťazstvo ubránila.

Autor: Ladislav Bičár