Spartak Trnava

Rozhodčí: Hriňák - Palušák, Jankovič
Diváci: 5.100

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 3:0

V Dunajskej Strede sa naplno ukázalo aký vie byť nováčik v úvode sezóny nebezpečný. Domáci totiž deklasovali Trnavu, ktorá sa sama pasovala za jedného z favoritov v boji o titul.

V úvode zápasu boli mierne aktívnejší futbalisti miestneho DAC, no ani jedno mužstvo si žiadnu výraznejšiu šancu nevypracovalo. Zaujal až moment z desiatej minúty, kedy musel rozhodca Hriňák prerušiť stretnutie kvôli fanúšikovi hostí, ktorý vtrhol na hraciu plochu a strhol maďarskú vlajku vyvesenú domácimi divákmi.

Krátko po tejto vynútenej prestávke strieľal mimo brány Zápotoka a po ňom na druhej strane neprestrelil Novotu Kožuch. Za domácich bol aktívny najmä Kweuke, pred ktorým však zachraňoval niekoľkokrát Hrdina. Futbal sa však v prvom polčase odohrával najmä medzi šestnástkami a tak diváci väčšie šance nevideli. Najväčšiu šancu prvého polčasu si domáci vypracovali päť minút pred prestávkou. Z pravej strany centroval Dragičevič na Kweukeho, no loptu za bránkovú čiaru nedostal ani on a ani Moughfire. V nadstavenom čase prvého polčasu sa do podobnej šance dostali aj hostia z Trnavy, Hruška ale hlavou ideálne netrafil dobrý center z kopačky Ďuriša.

Ani v prvých minútach druhej polovice hry sa nič vážne neudialo. Za domácich však v 54. minúte nebezpečne vystrelil Regedei a brankára domácich postrašil o niečo neskôr hlavičkou vedľa brány Kopúnek. 66. minúta ale priniesla prvý gól domácich. Loptu poslal za bránkovú čiaru po individuálnej akcií Moughfira Landera. Už o minútu mohli futbalisti DAC zvýšiť, na Landerovu prihrávku však Dragičevič nedosiahol.

V 73. minúte hral Hrdina rukou mimo pokutového územia a videl tak za svoj počin červenú kartu. Početnú výhodu Dunajská Streda využila už po troch minútach hry. Loptu si z priameho kopu postavil Regedei a jeho pokus tečoval do brány Boya. Dobrá hra domácich v druhom polčase tak bola okorenená nielen gólovými šancami, ale aj gólmi samotnými a futbalisti DAC tak zaslúžene viedli.

Posledný klinec do trnavskej rakvy zatĺkol v 90. minúte Kweuke a stanovil tak finálne skóre na 3:0 a zdá sa, že v Trnave sa po nie príliš presvedčivom vstupe do sezóny majú nad čím zamyslieť.

Autor: Ladislav Bičár