Rozhodčí: Vnuk - D. Hrčka, Kubačka
Diváci: 6.075

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:0

Dušan Radolský nechal po nabitom programe odpočívať útočné duo Adauto – Štyvar a na hru na jediného útočníka Žilinčania v Dunajskej Strede doplatili.

Oba celky však hrali napriek tomu ofenzívne, pekná návšteva videla na štadióne DAC množstvo akcií, ktoré sa museli páčiť. Žilinčania mohli skórovať hneď v úvode, priamy kop v druhej a ani šanca Pečalku z piatej minúty ale gólom neskončili. Krátko nato nedal v tutovej šanci hosťujúci Karoglan a z nasledujúcej akcie nevyužil obrovskú príležitosť Kweuke. Hra mala vysoký spád aj naďalej, strieľal Štrba, do viacerých príležitostí sa dostával Karoglan a na druhej strane pokúšal šťastie Kweuke s Gerichom.

Prvý gól však padol až v 25. minúte. Po priamom kope sa lopta odrazila k Nlendovi, ten vysunul Kweukeho a kanonier DACu sa presadil aj tentoraz – 1:0. Desať minút nato Ježov center do šestnástky len tesne minul Novotu bránu. Perfektný prvý polčas, v ktorom sa hra prelievala z jednej strany na druhú zakončila akcia Nlenda, ktorého vychytal v samostatnom nájazde Perniš.

Po prestávke pokračovali obe mužstvá v dobrej hre a ľudia sa na štadióne futbalom aj naďalej bavili. Zvýšiť na 2:0 mohol krátko po polčase Kweuke, na Perniša ale nevyzrel. Žilinčania si napriek veľkej snahe nevedeli vytvoriť stopercentnú príležitosť a tak vystrašil Perniša v 66. minúte strelou do brvna Regedei. Hostia ožili najmä po príchode Štyvra s Adautom, na gól už ale svoju aktivitu nedokázali premeniť. Naopak, Dunajská Streda potvrdila svoje víťazstvo gólom v nadstavenom čase. Po faule na Kweukeho si loptu na priamy kop z 30. metrov postavil Regedei a nádhernou strelou pridal skvelému stretnutiu aj poslednú čerešničku.

Domáci sa tak na radosť svojich fanúšikov postarali o prekvapenie kola, keď nováčik zdolal vicemajstra a najväčšieho favorita na zisk majstrovského titulu.

Autor: Ladislav Bičár