Banská Bystrica

Rozhodčí: Vlk - D. Hrčka, Petríček
Diváci: 4.257

DAC Dunajská Streda - Dukla Banská Bystrica 2:1

Dunajskostredský DAC potvrdil, že na domácej pôde to na súperov vie, tentokrát sa o tom presvedčili hráči Dukly Banská Bystrica, ktorý podľahli tímu z južného Slovenska 2:1.

Zápas začali lepšie domáci. V 10. minúte vysunul uzdravený Attila Pinte Regedeia, ten našiel Dragičeviča, no srbský legionár trafil iba brankára Boroša. Už o dve minúty neskôr sa ale srbský útočník tešil z úvodného gólu v stretnutí. Po kombinácii s Pintem a Kweukem poslal loptu z pätnástich metrov nechytateľne pod brvno. V nasledujúcich minútach zápas nepriniesol žiadne zaujímavé momenty. Až v 35., kedy Banská Bystrica dokázala vyrovnať stav zápasu. Po zaváhaní Abenu v strede poľa sa lopty zmocnil Pančík, ktorý svojím centrom našiel Hučka a ten prekonal Novotu. Už o 4 minúty neskôr mohli domáci opäť viesť, tentokrát sa však ofenzívnemu triu Pinte – Kweuke – Dragičevič nepodarilo prekonať hosťujúceho brankára. Zakončujúci Dragičevič totiž trafil iba doňho.

V druhom polčase sa zdali byť aktívnejší hostia z Banskej Bystrice. Prvú šancu druhej štyridsaťpäťminútovky mal Gottwald, avšak trafil iba Novotu. Na druhej strane to bol opäť Dragičevič, ktorý zakončoval, nepodarilo sa mu však prelobovať Boroša. Za Bystricu mohli naopak skórovať Filo s Hučkom, ani jeden však neuspel a tak bol stav stále remízový. Oba tímy predvádzali v druhej polovici zápasu pekný ofenzívny futbal, avšak šance nie a nie premeniť. Až v 75. minúte sa to konečne podarilo domácemu útočníkovi Kweukemu. Po Hassanovej nádhernej prihrávke tento kamerunský legionár zblízka dokopol loptu pomedzi trojicu hosťujúcich obrancov do bránky a dal tak už svoj 6. gól v prebiehajúcej sezóne. Bystričania sa v závere ešte pokúsili uchmatnúť aspoň 1 bod za remízu, Filova hlavička sa však neujala, keďže ju brankár Novota bravúrne vyškriabal na roh.

Autor: Andrej Liška