Slovan Bratislava

Rozhodčí: Pavlík - Cuninka, Benko
Diváci: 3.480

Artmedia Petržalka - Slovan Bratislava 1:1

Slovan si v derby s Artmediou pripísal prekvapivo iba jediný bod. Belasí sa najmä pre vysoký počet zranených hráčov a zlý trávnik na Pasienkoch nespamätali z vyrovnávajúceho gólu Oravca.

Prvú gólovú príležitosť si po úvodnej oťukávačke vypracovali hostia, keď v 8. minúte dobre vystrelil Halenár a krátko nato po peknej akcií pohotovo vystrelil Slovák, Kamenár však dobre zasiahol. Na druhej strane prvý raz ohrozil Bičíka v bráne Belasích Czinege.

V ďalšom priebehu hry sa však o niečo viac presadzovali hostia, už v priebehu prvého polčasu ale Slovanisti prišli o Breznaníka s Valachovičom, ktorích vystriedali Angelovič s Piresom. Slovan hrozil najmä agilným Halenárom, po ňom skúšal šťastie aj Černák, no najväčšia šanca prišla po obrovskej chybe Haneka na druhej strane, Oravec ale v samostatnom nájazde Bičíka neprekonal. V 45. minúte zahral nepriamy kop dobre Slovák, centrom našiel Dobrotku a ten hlavou prekonal Kamenára - 1:0

Po pár sekundách druhého polčasu ale už tento stav neplatil. Oravec totiž pretlačil loptu za chrbát Bičíka aj vďaka pošmyknutiu jedného z hosťujúcich obrancov a zaskočil tak viac ako 2000 priaznivcov Belasích. Po viac ako hodine hry prišiel Slovan aj o svojho špílmachra a tretie vynútené striedanie vynieslo miesto na ihrisku Jakubovi Sylvestrovi. Práve on spolu s Jurajom Halenárom preháňali obrancov Artmedie najviac, najmä Dosoudil však držal obranu majstra nad vodou. Slovan si vytvoril s postupom času silnejúci tlak, ktorý však väčší počet gólových šancí neznamenal. Najväčšiu príležitosť mal Halenár v 82. minúte, Kamenár ale jeho dobrý pokus končekmi prstov vyrazil.

V záverečných minútach zápasu bol Slovan čoraz viac bezmocný a na Pasienkoch po záverečnom hvizde rozhodcu Pavlíka stratil dôležité dva body. Rozdiel medzi ním a Žilinou sa tak na Čele tabuľky scvrkol na jediný bod.

Autor: Ladislav Bičár