Banská Bystrica

Rozhodčí: Micheľ - Laskovský, E. Weiss
Diváci: 318

Artmedia Petržalka - Dukla Banská Bystrica 1:1

V súboji predposlednej Armtedie Petržalka a poslednej Banskej Bystrica sa zrodila remíza 1:1. Stretnutia sledovalo iba 318 divákov.

Artmedia nastúpila už bez dvojice Halenár – Obžera, ktorá mieri do bratislavského Slovanu. Na štadióne NTC v Senci sa do prvej šance dostali v 8. minúte hostia zo stredného Slovenska. Brankár Kamenár vyrážal strelu Šuleka, ktorý prenikol cez stred petržalskej obrany. Domáci tím odpovedal v 30. minúte a odpoveď to bola gólová. Kozák rozohral prvý rohový kop svojho tímu v zápase, na jeho loptu si najvyššie naskočil Saláta a hlavou prekonal brankára Dukly Ďurča. V 33. minúte bola Banská Bystrica veľmi blízko k vyrovnaniu. Pred hranicou šestnástky sa k lope dostal Gajdoš, ktorého peknú strelu Kamenár vyrazil. K dorážke sa ešte dostal Filo, ani tomu ale petržalský brankár nedovolil skórovať. V 40. mohol vyrovnávať na 1:1 po Pančíkovom vysunutí Ďuriš, Kamenár ale jeho strelu vyrazil na rohový kop. V závere prvého polčasu vrcholila snaha hostí o strelenie gólu, Petržalčania boli zatlačení do defenzívy, vyrovnanie však neprišlo.

Po zmene strán predvádzali oba tímy málo atraktívnu hru. Zaujal prakticky iba jeden moment, a to vyrovnávajúci gól hostí z Banskej Bystrice. V 80. minúte poslal tréner Anton Jánoš na ihrisko Gottwalda namiesto Adámika. Práve Gottwald po prihrávke od Pečovského rozvlnil sieť Kamenárovej brány, keď loptu poslal do jej pravého horného rohu. Bystrickému útočníkovi stačilo iba 5 minút pobytu na ihrisko na to, aby skóroval. V samotnom závere stretnutia mohol Gottwald dokonca zabezpečiť svojmu tímu všetky 3 body, nastrelil však iba brvno.

Obaja tréneri boli po zápase nespokojní. Hosťujúci Anton Jánoš si bol vedomý toho, že jeho mužstvo malo na dosah víťazstvo, domáci Michal Hipp naopak vie, že jeho tím je v rozklade a pred zápasom Poháru UEFA si nepripravil vnútorný pokoj.

Autor: Andrej Liška