MFK Košice

Rozhodčí: Micheľ - Slyško, Csabay
Diváci: 7.980

Spartak Trnava - MFK Košice 2:0

V zápase tabuľkových susedov si trnavský Spartak pred návštevou takmer osem tisíc divákov poradil s košickým MFK a vzdialil sa mu na rozdiel štyroch bodov.

Trnava vykročila do zápasu po rušnom týždni najlepším možným spôsobom. Už v druhej minúte totižto otvoril skóre Hruška - Barčíkovu strelu košický brankár Pulen nedokázal udržať vo svojom náručí a neobsadený záložník Spartaku už s dorážkou nemal problém. Košice sa snažili odpovedať v 21. minúte, Rybánsky si však so strelou Jurča poradil. O niekoľko minút neskôr musel trnavský brankár zasahovať opäť, tentoraz pri Cicmanovej hlavičke. Oba tímy predvádzali atraktívny, ofenzívny futbal. V záverečnej desaťminútovke prvého polčasu sa Spartak dostal do ďalších dvoch gólových príležitostí. V prvom prípade neuspel Hanzel a o minútu nato nedokázal premeniť pokutový kop Barčík, ktorý sám penaltu vybojoval. Loptu poslal trestuhodne iba do brvna.

Aj druhý polčas sa hral v dobrom tempe. O vyrovnanie sa snažil Kolbas, Rybánsky však bol pozorný. Neuspel ani Školník. Vzápätí ten istý hráč fauloval na hranici šestnástky Barčíka, Hruška však z priameho kopu nedokázal zvýšiť náskok svojho tímu. V 57. minúte sa Trnavčania predsa len dočkali. Košičania vyrobili chybu v obrane, lopty sa zmocnil Bernáth a poslal loptu ponad vybiehajúceho Pulena do siete. V 62. minúte mohla Trnava viesť už rozdielom triedy, Kožuchova hlavička ale letela mimo. Košice mohol do zápasu vrátiť Milinkovič, obrovskú tutovku ale spálil, keď nedokázal prekonať Rybánskeho z päťky. V 75. minúte sa pekným streleckým pokusom prezentoval striedajúci Filipovič, jeho strela letela tesne vedľa tyče Pulenovej brány. Trnavčania si po vysokej prehre v Ružomberku dokázali udobriť svojich priaznivcov a naznačili, že boj o tretiu priečku myslia vážne.

Autor: Andrej Liška