MFK Dubnica

Rozhodčí: Matúš - T. Somoláni, Mókoš
Diváci: 3.981

Spartak Trnava - ZŤS Dubnica 1:1

Nový tréner trnavského Spartaku Jozef Adamec nezaznamenal príliš úspešnú premiéru, keďže jeho tím na domácej pôde iba remizoval s Dubnicou 1:1.

Začiatok stretnutia sa niesol v duchu nespokojnosti fanúšikov domácej Trnavy s krokmi ich vedenia. Priaznivci Spartaku nie sú zrovna nadšení menovaním Adamca do funkcie hlavného trénera a takisto sú nespokojní s poslednými výsledkami ich tímu.

Určite ich nepotešil ani výkon Spartaku v samotnom zápase. V prvom polčase oba tímy predvádzali málo zaujímavú hru s množstvom nepresností. Ako prvý sa k zakončeniu dostal domáci tvorca hry Barčík, ktorého strelu z priameho kopu v 8. minúte zápasu vyrazil brankár Perniš na rohový kop. O tri minúty nato sa po prihrávke Hlavatoviča do šance dostal Kopúnek, ale neuspel. Ďalší zaujímavý moment sa na trnavskom štadióne odorhal až v 36. minúte. Akcia sa začala u Kožucha, ktorý sa dostal na polovicu súpera, prihral Guldanovi, ten obišiel jedného z dubnickýh hráčov a obstrelil Perniša. Lopta sa pred tým, ako skončila v sieti, ešte odrazila od tyčky dubnickej brány.

Dubnický tréner Bútora sa snažil oživiť hru svojich zverencov a na druhý polčas poslal na trávnik Bruška namiesto Ondráša. Práve Bruško v 54. minúte vyslal center na Oberta, jeho hlavička však skončila nad Rybánskeho bránkou. O dve minúty nato mohla Trnava zvýšiť svoj náskok. Priamy kop zahrával Doležaj, zablokovaná strela sa vrátila ku kapitánovi Spartaku, ktorý sa rozhodol vystreliť ešte raz, ale aj tentokrát bol jeho pokus zablokovaný. K následnej dorážke sa dostal dobre stojací Cíferský, ale prestrelil. V 64. minúte sa dubnickí hráči radovali z vyrovnania. Center Ľuptáka zužitkoval Tomáš Zápotoka, ktorý hlavou prekonal Rybánskeho. V 75. minúte sa zranil trnavský útočník Kožuch a o minútu nato bol striedaný Samba El Hadji Kebem. 4 minúty pred koncom riadnej hracej doby mohol o víťazstve Trnavy rozhodnúť Ďuriš, ten však po Hruškovom centri z ľavej strany mieril iba tesne vedľa Pernišovej bránky.

Autor: Andrej Liška