Petržalka

Rozhodčí: Olšiak - Sluk, Ádám
Diváci: 10.850

Spartak Trnava - Artmedia Petržalka 0:2

Trnava prišla o tretie miesto, na ktorom ju nahradila Nitra, Petržalka si naďalej udržala iba jednobodovú stratu na ligového lídra zo Žiliny.

Šláger kola sa hral pred takmer 11tisícovou návštevou. Úvod stretnutia bol opatrný, ako prví pohrozili v 11. minúte domáci Trnavčania. Barčík vyslal prihrávku na Pončáka, tomu sa podarilo preniknúť za petržalskú obranu a obísť Čvirika, avšak jeho zakončenie skončilo iba na bočnej sieti. V 25. minúte zahrával Spartak priamy kop po Salátovom faule na Hrušku. Exekúcie sa už tradične ujal Doležaj, jeho tvrdá strela letela tesne vedľa brány. Hru naďalej kontrolovali domáci, Petržalčanom nefungovala prechodová fáza a osamotený hrotový útočník Oravec nedostával prakticky žiadne prihrávky. 4 minúty pred koncom prvého dejstva sa Trnavčania dostali do ďalšej šance. Center Filipoviča doletel k Ďurišovi, ten nahral Doležajovi, ktorému však akrobatické zakončenie rybičkou nevyšlo a minul Kamenárovu bránu.

V 60. minúte dostali trnavské víťazné ambície vážne trhliny - domáci obranca Hanzel videl po faule na Obžeru druhú žltú kartu a bol nútený opustiť ihrisko. Petržalčania využili vzniknutú situáciu a prevzali opraty zápasu. V 77. minúte nastala kuriózna situácia. Petržalčan Fodrek, ktorý bol na ihrisku iba tri minúty, prenikol do pokutového územia a pri pokuse obísť Juroviča spadol. Rozhodca Olšiak ukázal na biely bod. Po troch minútach neutíchajúcich protestov si loptu na biely bod postavil tradičný exekútor jedenástok Kozák a nemýlil sa - 0:1. V 90. minúte spečatil výhru Artmedie gólom na 0:2 Zbyněk Pospěch.

Autor: Andrej Liška