MŠK Žilina

Rozhodčí: P. Hrčka - Ružbarský, Palušák
Diváci: 2.732

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:0

MŠK Žilina v pondelkovej dohrávke 25. kola iba remizovala na pôde bratislavského Slovana a na Tehelnom poli neoslnila ani dobrou hrou. Na Artmediu tak stráca už 4 body a titul sa jej začína pomaly vzďalovať.

V prvej polovici stretnutia bola Žilina prakticky nulová. Šošoni sa v prvých tridsiatich minútach ani nedokázali dostať na polovicu domácich a Slovan hral celú prvú polhodinu stretnutia v útoku.

Prvú príležitosť mal už v 3. minúte Dobrotka, ktorý skákal na Szabóov center, mieril však len tesne mimo brány. V ďaľšom priebehu hry domáci skvele veľmi aktívnou hrou zachytávali každý pokus Žiliny o rozohrávku a tak útočil Slovan aj naďalej. V závere prvej dvadsaťminútovky po dvoch rohových kopoch dvakrát vystrelil Serrano, obe lopty ale skončili zblokované hosťujúcimi obrancami. Najkrajší moment potom prišiel v 23. minúte, kedy Masaryk z rohu šestnástky fantasticky vystrelil, ale Kuciak skvelým zákrokom zachránil Žilinu. Postupom času odchádzali Slovanu sily a Žiline sa tak podarilo v závere polčasu hru vyrovnať, majster mohol dokonca otvoriť skóre, v 40. minúte totiž po zmätkoch pred bránou Slovana neumiestnil loptu do brány Štyvar a tak sa obe mužstvá rozišli do kabín za stavu 0:0.

Po prestávke už bola o niečo aktívnejšia Žilina, v strede poľa si dokázala vypracovať miernu prevahu, prvú veľkú príležitosť však mal Dobrotka, keď hlavičkoval loptu smerom na bránu Kuciaka, ten však bol na mieste. Hra začal s pribúdajúcimi minútami upadať, pretože predchádzajúcou aktivitou vyčerpaní hráči začali častejšie chybovať. Žilina chcela vyrovnať v 68. minúte prostredníctvom Štyvara, útočník hostí ale pokazenou strelou v závere svojej akcie Muchu neohrozil. Potom mal šancu o päť minút neskôr na druhej strane Slovák, ktorý hlavičkoval po strele Masaryka len tesne nad bránu.

V poslednej desaťminútovke sa hráči na oboch stranách snažili strhnúť vedenie na svoju stranu k čomu mal bližšie Slovan, Masaryk ale nedokázal minútu pred koncom stretnutia vystreliť dostatočne presne a zároveň razantne, a striedajúci Meszároš sa už k hlavičke nedostal.

Autor: Ladislav Bičár