Rozhodčí: Chmura - Ružbarský, Kubica
Diváci: 2.154

Slovan Bratislava - ZŤS Dubnica 3:2

Slovan po dlhšej dobe opäť bodoval naplno, na domácom štadióne tesne zdolal Dubnicu a tréner Kitka tak zrejme naďalej bude pokračovať na lavičke belasých.

Zo začiatku sa veľa šancí nerodilo, aktívnym prejavom zaujal akurát mladý útočník Slovana Sylvestr, ktorý sa párkrát pokúšal o individuálne prieniky, ale tie zmenu stavu nepriniesli. Prvá vážnejšia šanca zápasu sa zrodila až po polhodine hry. Masaryk vystrelil z 20 metrov, hosťujúci brankár Perniš jeho pokus vyrazil na roh. O ďalšie ohrozenie dubnickej brány sa postaral Serrano, aj on skúšal prekonať Perniša strelou z väčšej vzdialenosti, dubnický gólman s problémami vyrážal jeho pokus na rohový kop. V 39. minúte bol v obrovskej šanci hosťujúci útočník Seye, ale nedokázal využiť zaváhanie brankára Muchu, ktorý zle vybehol. Hneď z ďalšej akcie už gól padol, radovali sa z neho domáci. Masaryk dorazil hlavičku Serrana a otvoril skóre. Už o tri minúty zvyšoval Slovák strelou pod brvno na 2:0.

Hoci Dubnica dostala dva góly do šatne, v druhom polčase sa nevzdávala. Hneď na jeho začiatku znižovala zásluhou Kišku, ktorý Muchu prekonal na dvakrát po rohovom kope. Zhruba po hodine hry strieľal Masaryk po Slovákovej prihrávke vysoko nad. O 10 minút nato skúšal Muchovu pozornosť Seye, brankár belasých bol pozorný. V 79. minúte zúročil center, ktorý vyslal ľavý obranca Slovana Mojský, mladík Sylvestr a zvyšoval na 3:1. Zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté, Dubničania však zápas hneď z následnej akcie ešte raz zdramatizovali. Kiška svojim druhým gólom znižoval na 3:2. Žiadne vážnejšie príležitosti na vyrovnanie stavu si hostia nevypracovali, naopak bol to Slovan, ktorý mohol svoje víťazstvo ešte poistiť, Serrano ani Sylvestr ale neuspeli.

Autor: Andrej Liška