FC Nitra

Rozhodčí: Vlk - Balko, Kéry
Diváci: 2.369

Slovan Bratislava - FC Nitra 3:2

V zaujímavom stretnutí medzi Slovanom a Nitrou nakoniec zaznamenal tri body po víťazstve 3:2 domáci tím z Tehelného poľa.

Do prvej veľke šance zápasu sa už v 5. minúte dostali domáci hráči. Szabó unikol po strane a poslal prihrávku na Sylvestra, jeho strela zvnútra šestnástky ale minula Hroššovu bránu. V 25. minúte sa Nitra ujala vedenia, keď Karlík strelou z veľkej vzdialenosti do pravého horného rohu prekvapil domáceho brankára Muchu. Slovan dokázal odpovedať už o tri minúty nato. Na 1:1 vyrovnával Szabó. O ďalšie štyri minúty už Slovan viedol. Nitran Tóth síce vyhral hlavičkový súboj, ale loptu trafil tak, že skončila v Hroššovej sieti. Do konca prvého polčasu videli diváci ešte jeden presný zásah. Nitra v 41. minúte vyrovnala zásluhou Grubera, ktorý prízemnou strelou z veľkého uhlu prekonal brankára Muchu.

Na druhý polčas poslal domáci tréner Pecko na trávnik Meszároša, ktorý nahradil ďalšieho útočníka Sylvestra. Do druhej polovice stretnutia vstúpili oba tímy opatrne. Prvá vážna šanca sa zrodila až v 74. minúte. Janek odcentroval z pravej strany na Masaryka, ktorý, hoci tiesnený, dokázal nebezpečne vystreliť, jeho pokus však letel tesne vedľa Hroššovej brány. V 81. minúte mohol strhnúť víťazstvo na stranu Nitry Semeník, po prihrávke Ďatka však vo veľmi dobrej pozícii neprekonal brankára belasých. O dve minúty tak platilo povestné nedáš-dostaneš. Masaryk peknou strelou z otočky priamo pod brvno zaistil svojmu tímu 3 body.

Autor: Andrej Liška