Banská Bystrica

Rozhodčí: Šipoš - Schmidt, Chládek
Diváci: 3.221

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 1:0

Začiatok zápasu sa niesol v pomerne nervóznom duchu. Odniesla to ikona súčasného Slovana, Samuel Slovák, ktorý musel byť už v 8. minúte striedaný. Nahradil ho Ižvolt. Prvý náznak šance sa objavil až v 15. minúte, kedy Pančík zahrával priamy kop a loptu nacentroval priamo do šestnástky. Vznikla pomerne nebezpečná situácia, ale brankár belasých Kiss si s ňou poradil. V 17. minúte strieľal z prvej z hranice šestnástky Slovanista Sedlák, lopta však letela priamo do náručia Boroša.

Už v 20. minúte museli domáci striedať druhý raz, opäť kvôli zraneniu. Szaba nahradil Mojský. 4 minúty na to sa Slovan dostal do rýchleho protiútoku, ktorý premenil Sylvestr – 1:0. V 29. minúte udelil rozhodca prvú žltú kartu hosťujúcemu Radovanovi Kulíkovi. Ešte pred rpestávkou vyslal dobre mierenú prihrávku Mojský, ani jeden z domácich hráčov si na ňu však nenabehol a žltú kartu dostal ďalší hosťujúci hráč – Kotrys.

Druhý polčas, rovnako ako ten prvý, nepriniesol veľa futbalovej krásy. V 54. minúte sa slušným streleckým pokusom prezentoval Mojský, jeho strela skončila tesne nad hornou konštrukciou Borošovej brány. V 60. minúte sa tréner Banskej Bystrice Horný rozhodol pre prvé striedanie, Gajdoša vystriedal Ďuriš. V 68. minúte spálil obrovskú šancu mladý útočník Slovana Sylvestr, ktorý ponad padajúceho Boroša nedokázal poslať loptu do siete. Minútu po tejto situácii tréner domácich Boris Kitka využil poslednú možnosť striedania, z hry stiahol Černáka a nasadil Breznaníka.

Hráči oboch tímov pokračovali v nevýraznom výkone, a tak sa tréner hostí rozhodol oživiť hru svojho tímu, z ihriska odišiel Vyskoč a na záverečné minúty dostal príležitosť Uškovič. V 82. minúte zahodili ďalšiu šancu domácich Sylvestr s Meszárošom. Už v nastavenom čase, tesne pred záverečným hvizdom, videl za taktický faul v strede ihriska žltú kartu Slovanista Ižvolt.

Autor: Andrej Liška