MFK Ružomberok

Rozhodčí: Olšiak - Sluk, Hrčka
Diváci: 2.284

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 4:1

Diváci na žilinskom štadióne boli svedkami atraktívneho ofenzívneho futbalu. Žilinčania hrali už tradične ofenzívne, s defenzívnou taktikou však nepricestovali ani hráči Ružomberku. Prvú vážnu šancu si vypracoval domáci MŠK už v piatej minúte zápasu. Vidič nahral loptu v šestnástke stojaciemu Breškovi, ten ju posunul na Porázika, ktorý však zaváhal. Ružomberčania následne založili protiútok. Z ľavej strany centroval Pilár a hneď vzápätí si nabehol do pokutového územia, lopty sa zmocnil Božok, ktorý ju vracal opäť na Pilára a ten otvoril skóre zápasu. Odpoveď domácich na seba nenechala dlho čakať. Už o dve minúty bol v šestnástke Ruže faulovaný Belák a Žilina zahrávala pokutový kop. K exekúcii sa postavil Jež a strelou do stredu brány vyrovnal stav stretnutia na 1:1. V 17. minúte už Žilina viedla. Na dva razy sa po rohovom kope presadil domáci krídelník Breška. Ružomberok mal veľkú šancu na vyrovnanie niekoľko minút pred koncom prvého polčasu, úplne voľný Pilár však na prihrávku nedosiahol. V prvom polčase sa však skóre predsa len ešte raz menilo. Tri minúty pred jeho koncom sa Štyvarovi vyplatilo napádanie ružomberskej rozohrávky. Žilinský útočník sa zmocnil lopty a zvýšil na 3:1.

Tesne po začiatku druhej polovice stretnutia ružomberský brankár Hajdúch opäť inkasoval. V šestnástke totiž zahral rukou stopér Novotný a rozhodca Olšiak po druhýkrát v zápase ukázal na biely bod. Na ten si loptu tentokrát nepostavil Jež ale Breška a strelil svoj druhý gól v zápase. Ružomberok vyvinul snahu na aspoň skorigovanie výsledku, avšak ani Zošák, ani Sivčevič Kuciaka prekonať nedokázali. Nebezpečný bol najmä Zošákov pokus z 55. minúty. V 72. minúte sa do šance dostali domáci hrotoví útočníci, pred Hajdúchom však Štyvar so striedajúcim Lietavom nepochodili. V 78. minúte spadol v šestnástke po súboji s Vidičom Kucka, rozhodca však pokutový kop v prospech Ružomberka neodpískal. V samom závere stretnutia mohol piaty gól Šošonov pridať opäť Štyvar, jeho strela však letela mimo.

Autor: Andrej Liška