MFK Dubnica

Rozhodčí: Doboš - Laskovský, E. Weiss
Diváci: 1.281

MŠK Žilina - ZŤS Dubnica 5:0

Žilinčania si v poslednom zápase pred vlastnými divákmi v prebiehajúcom ročníku ligy proti Dubnici z chuti zakombinovali. Svojho súpera Šošoni bez problémov vysoko porazili a vylepšili tak aspoň trochu dojem zo zbabranej sezóny.

Už v tretej minúte mohli domáci prvý raz skórovať. Vomáčka prihral loptu Štrbovi, ten ju posunul na Adauta, ale brazílsky legionár volil miesto strely zbytočnú prihrávku, ktorú zblokoval vracajúci sa Pleva. Na druhej strane ale mohol hneď o minútu potrestať nevyužitú šancu Obert, jeho pokus však skončil tesne vedľa pravej žrde. Svižný futbal pokračoval pred hŕstkou divákov aj naďalej. Po sérií pokusov na oboch stranách sa ujala strela Ďuricu zo 16. minúty, ked jeho pokus z 25. metrov prekvapivo skončil v bráne Kolmokova. Úvodný gól dal domácim krídla a ešte viac tak podčiarkol prevahu Šošonov. V dobrých šanciach sa viackrát ocitol Adauto, no útok Žiliny sa v týchto momentoch nedokázal gólovo presadiť.

Vrece s gólovými príležitosťami sa opätovne roztrhlo až v záverečných minútach prvého polčasu, kedy mohol gól streliť hosťujúci Kiška, či Belák po priťuknutí Vladaviča. Prvý menovaný ale nastrelil len žrď a Belák v páde bránu tesne netrafil. Krátko nato ešte z dobrej pozície Adauto nedal, no v 43. minúte sa domáci druhého gólu konečne dočkali. Po Belákovej strele z rohu pokutového územia sa ku Kolmokovom vyrazenej lopte dostal Adauto a pohodlne skóroval. Tesne pred prestávkou však ešte domáci zvýšili na rozdiel troch gólov a rozhodli tak o osude stretnutia. Tesákov center usmernil nikým nestrážený Štyvar za chrbát Kolmokova.

Krátko po polčase už v 49. minúte zvýšil z pokutového kopu po faule na Adauta Vladavič. O štyri minúty neskôr strieľal Adauto, jeho loptu tečoval Adámik, no Kolmokov bravúrne vyrazil. Gólostroj pod Dubňom ale pokračoval aj naďalej. V 57. minúte sa totiž po Tesákovej prihrávke opäť hlavou presadil Štyvar a stanovil tak konečný stav 5:0. V zvyšnom čase už Žilnčania poľavili v útočnej snahe, no napriek tomu mohli ešte dvakrát zvýšiť. Ďuricovu delovku ale Komokov zachytil a podobne pochodil aj Zdeno Štrba.

V nadstavenom čase Dubničania zaznamenali aspoň čestný úspech, ktorý im však vzalo rozhodnutie postranného rozhodcu, ktorý videl ofsajd.

Autor: Ladislav Bičár