FC Zlaté Moravce

Rozhodčí: Fajčík - Ružbarský, Kubačka
Diváci: 3.293

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 4:1

Domáci plne kontrolovali priebeh zápasu a ViOn prakticky do ničoho nepustili. Prvým streleckým pokusom sa prezentoval v 6. minúte Breška, jeho strela však letela nad. Už o 4 minúty na to sa však domáci tešili z gólu, skóre otvoril Devátý, ktorý tečoval Breškovu prihrávku. Hneď vzápätí mali "šošoni" ďalšiu obrovskú príležitosť, po peknej kombinácii Lietava iba orazítkoval brvno Brezinovej bránky. V 17. minúte predviedli útočnú akciu krajní obrancovia Žiliny. Leitner zľava nacentroval do šestnástky, kam si nabehol z pravej strany Pekarík, ten však trafil iba brankára hostí. Tí si prvú šancu vypracovali až v 22. minúte, Minarčík vybojoval loptu po súboji s Breškom, ale nemieril presne. O dve minúty na to ale došlo k vyrovnaniu. Domáca obrana spravila chybu a jej zaváhanie využil Greguška. Do šatní však Žilina predsa len odchádzala s jednogólovým vedením, minútu pred koncom prvého polčasu sa presadil Lietava.

5 minút po zmene strán pridali Žilinčania dôležitý tretí gól. Akciu založil Lietava, Devátý potiahol loptu do šestnástky, aby ju prihral opäť Lietavovi a ten skóroval. Zhruba po hodine hry mali Žilinčania ďalšiu obrovskú príležitosť, Ježova strela skončila na spojnici. V 62. minúte sa do ojedinelej šance dostali aj hostia, Farkašova hlavička minula cieľ. O zníženie sa bezúspešne pokúšal aj bývalý hráč Žiliny Bartoš, ktorý na trávnik prišiel v 68. minúte. O pár minút opäť strieľal Jež, tentoraz to bolo tesne vedľa ľavej žrde. V posledných minútach Žilinčania na ihrisku dominovali a v nastavenom čase spečatil ich výhru gólom na 4:1 vo veľmi dobrej forme hrajúci Breška.

Autor: Andrej Liška