Rozhodčí: Kačenga - T. Somoláni, Brendza
Diváci: 4.435

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 4:0

Premiéra na ružomberskej lavičke vyšla Ladislavovi Jurkemikovi na výbornú. Jeho zverenci po výbornom výkone porazili Trnavu vysokým rozdielom.

Domáci začali zápas aktívne. Prvú strelu na trnavskú bránu vyslal Maslo, Vojáček bol pozorný. Následne zaznamenal strelecký pokus Kucka, ani on však nebol úspešný. Ani tretí ružomberský strelecký pokus nepriniesol zmenu skóre, Novotného strela skončila na žrdi. Prvý náznak šance si hostia vypracovali až po 20 minútach hry, veľmi dobre však zapracoval stopér domácich Novotný a zneškodnil rodiacu sa príležitosť Ďuriša. Prvý gól stretnutia padol po polhodine hry. Ďubek vyslal presný center na Masla a ten sa nemýlil. "Ruža" bola pri chuti, krátko po otváracom góle bol blízko k zvýšeniu Macko, s ktorého strelou z veľkej vzdialenosti mal brankár Spartaku problémy. Pár minút pred koncom prvého polčasu mal MFK ešte jednu šancu, Kuckovu strelu zblízka však zastavil Djurovič.

Obraz hry zostal po prestávke nezmenený, bol to opäť Ružomberok, ktorý sa staral o väčšinu ofenzívnych akcií. Krátko po zmene strán dali domáci veľmi dôležitý poisťovací gól. Kucka využil Mackovu prihrávku a obstrelil Vojáčka. Ten musel následne zasahovať aj pri Novotného hlavičkovom pokuse. Prvú vážnejšiu šancu v druhom polčase zaznamenali Trnavčania až v 63. minúte, po Vaculíkovej strele vyrážal Hajdúch pred seba, dorážka Ďuriša však medzi tri tyče nesmerovala. Bola to však ojedinelá akcia Spartaku, naďalej útočil hlavne Ružomberok. Maslova hlavička letela mimo, Kuckovu strelu Vojáček zneškodnil. V 79. minúte už Trnava prehrávala rozdielom triedy, skóre zvyšoval nádhernou hlavičkou po Maslovom centri Sivčevič. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času ten istý hráč svojim druhým gólom v zápase spečatil konečný výsledok 4:0.

Autor: Andrej Liška