MFK Košice

Rozhodčí: Smolák - Brendza, Likavský
Diváci: 2.369

MFK Ružomberok - MFK Košice 3:0

Krásne počasie a výborný terén sľubovali pred zápasom v Ružomberku skvelý futbal a ten sa pod Čebreťom aj v skutočnosti hral. Ružomberčania predviedli po dlhšej dobe kvalitný výkon a bez problémov zvíťazili nad Košicami.

Prvú príležitosť si už v 2. minúte vytvorili domáci, Bakoš ale vystrelil na Putnockého nedôrazne a hosťujúci gólman loptu zlikvidoval. Ruža bola aktívna i naďalej a domáci si ešte v počiatočných minútach vyprodukovali množstvo šancí. Tvrdé strely Kucku i Števka mierili iba na Putnockého a priamy kop M. Bakoša skončil niekoľko centimetrov nad bránou hostí. Na druhej strane mohol potrestať chybu Bakoša Novák, jeho strelu ale zblokoval na roh Novotný.

Marek Bakoš ale svoju chybu odčinil v 27. minúte, kedy domáci stredopoliar otvoril skóre strelou pomedzi nohy Putnockého. Aj po góle však Ružomberok hýril aktivitou, domáci mali územnú prevahu, z ktorej vyústili aj ďaľšie gólovky. Gól však v závere prvého polčasu nedali Novotný, Kucka, M. Bakoš a ani Gallo.

Výrazne lepší Ružomberok pokračoval v aktívnej hre aj po prestávke a domáci si vytvoril aj ďaľšie nebezpečné akcie. V 54. minúte sa pred brákou ocitol po Števkovej prihrávke opäť agilný M. Bakoš, mieril však len tesne mimo. Už o tri minúty ale bolo 2:0. Po peknej akcií Liptákov sa k lopte dostal Števko a domáci kanonier obstrelil gólmana Košíc. Druhý gól priniesol oživenie hry aj zo strany hosťujúcich Košíc, veľké príležitosti ale opäť mala výbroná Ruža. V koncovke sa ocitali stále ti isté mená, Bakoš, Kucka a ani Števko ešte ale ešte tretí gól nepridali.

V závere zápasu bola prevaha domáceho mužstva čoraz očividnejšia a Ružomberčania pridali v nadstavenom čase aj zaslúžený tretí gól. Ten sa podaril vsietiť Maslovi po vynikajúcom pase Božoka. Domáci tak po vynikajúcom výkone bez problémov deklasovali Košice.

Autor: Ladislav Bičár