FC Zlaté Moravce

Rozhodčí: Smolák - Mókoš, Jankovič
Diváci: 2.868

MFK Ružomberok - FC Zlaté Moravce 2:2

Domáci MFK mal od začiatku zápasu prevahu. V štvrtej minúte sa nebezpečnou strelou z veľkej diaľky prezentoval Kucka, brankár ViOnu Brezina ale stihol loptu vyraziť. Aj do ďalšej vážnejšej šance sa dostal ružomberský útočník Kucka, tentoraz hlavou mieril tesne nad Brezinovu bránku. Skóre otvorili prekvapujúco hostia. V štrnástej minúte spravil Maslo chybu v rozohrávke, lopty sa zmocnil Minarčík a nádhernou strelou z vyše dvadsiatich metrov nedal Hajdúchovi šancu. Ruža dokázala na tento zásah odpovedať už o štyri minúty zásluhou Bakoša, ktorý peknou strelou z priameho kopu vyrovnal na 1:1. V poslednej minúte prvého polčasu ale ten istý hráč citeľne oslabil svoj tím, keď po druhej žltej karte videl červenú a musel sa predčasne porúčať z ihriska.

Ružomberok, hoci oslabený, naďalej pomýšľal na zisk všetkých troch bodov a do druhého polčasu vstúpil aktívnejšie. Gólovo sa však presadili hostia. V 54. minúte Tóth preloboval Hajdúcha. Bola to iba druhá strela Zlatých Moraviec v zápase, z oboch padol gól. Ružomberčania boli aj napriek nepriaznivému stavu a početnej nevýhode lepším tímom a snažili sa zvrátiť výsledok vo svoj prospech. V 65. minúte sa v šestnástke dobre zorientoval Ďubek, posunul loptu Kuckovi a ten technickou strelou vyrovnal na 2:2. V závere stretnutia mohol striedajúci Dovičovič rozhodnúť o tom, že nováčik zo Zlatých Moraviec nezíska ani bod za remízu, jeho strela však letela tesne vedľa.

Autor: Andrej Liška