FC Senec

Rozhodčí: Hriňák - Kubica, Schmidt
Diváci: 3.217

MFK Ružomberok - FC Senec 1:1

Ružomberok nezískal tri body ani v štvrtom po jarnom zápase a remízous papierovým outsiderom zo Senca svojich fanúšikov rozhodne nepotešil. A to mohli byť domáci vďačný aspoň za bod, ktorý vydreli v nadstavenom čase.

Do zápasu vkročili lepšie domáci keď si už v úvode stretnutia vypracovali gólovú šancu. Siva ale hlavou po Božokovom centri gólmana hostí neprekonal. Onedlho hlavou sa snažil hlavou otvoriť skóre aj ružomberský útočník Roland Števko, ktorý ale svojim pokusom netrafil bránu.

A do tretice akcia Ružomberka - Roland Števko nacentroval loptu Pilárovi, ktorý z voleja trafil len Novotu v bráne Senčanov. Po štvrťhodine hry takmer trestali Senčania, keď Bubenko nahral Kuráňovi a jeho strelu zlikvidoval Hajdúch.

25. minúta znamenala v podaní Liptákov ďaľší pokus o strelenie gólu hlavou. Päť minút pred prestávkou tak potrestali nepremieňanie šancí domácich Senčania. Po Bubenkovom priťuknutí sa strelecky presadil Gaucho a pod Čebreťom sa začalo rodiť prekvapenie.

Od 51. minúty hrali Ružomberčania v početnej prevahe. Červenú kartu si totiž vyslúžil po druhej žltej Jelínek. O štyri minúty neskôr mohli domáci svoju prevahu premeniť na gól, v skrumáži v malom vápne sa ale nepresadili Pilár, Demeter a ani Števko. Na druhej strane pohrozil v 60. minúte Gaucho, jeho strelu z 25. metrov ale Hajdúch s vážnymi problémami skrotil. V ďalšom pribehu hry sa Ruža snažila zvrátiť nepriaznivé skóre, nepresnosti v rozohrávke a pozorný Novota v bráne hostí sa ale zdali neprekonateľnou prekážkou.

Keď sa už zdalo, že domáci vídu v zápase naprázdno prihral Macko centrovanú loptu Sivčevičovi a striedajúci obranca vykúpil domácich v nadstavenom čase.

Autor: Ladislav Bičár