FC Zlaté Moravce

Rozhodčí: Prešinský - Somoláni, Likavský
Diváci: 1.420

ZŤS Dubnica - FC Zlaté Moravce 2:0

V predohrávke 31. kola Corgoň ligy medzi Dubnicou a Zlatými Moravcami sa zrodila výhra domácich Považanov 2:0.

Zápas sa odohral už 7 dní pred ostatnými súbojmi 31. kola, keďže Dubničania cestovali na Maldivy, kde sa stretli dva razy stretli s miestnou reprezentáciou, ktorú vedie slovenský tréner Jozef Jankech, bývalý kouč práve Dubnice.

Zápas divákom príliš zaujímavého futbalu neponúkol. Dubničania hrali zo zabezpečenej obrany a ani hostia zo Zlatých Moraviec sa dopredu príliš nehrnuli. Oba tímy si v prvom dejstve vypracovali iba po jednej vážnejšej šanci. Prví pohrozili hostia. Ujlaky vypracoval príležitosť pre Jusku, výborný zákrok však predviedol Perniš. Na druhej strane sa o prekonanie Brezinu pokúšal Seye, brankár ViOnu ale dokázal jeho strelu odvrátiť na rohový kop.

Aj v druhom polčase pokračovali oba tímy v nezáživnej hre a hneď z prvej vážnejšej šance, ktorá sa zrodila až v 79. minúte, padol gól. Jeho autorom bol Bruško, ktorý bol jedným z mála pozitív tohto stretnutia. O 5 minút po Bruškovom presnom zásahu pochoval akékoľvek nádeje Zlatých Moraviec na zisk čo i len bodu najlepší strelec domácich Seye, ktorý svojim trinástym gólom v sezóne spečatil výhru Dubnice 2:0.

Vyjadrenie trénera Dubnice Juraja Bútoru: "Dali sme šancu mladým hráčom a tí nesklamali. Keby súper strelil gól v prvom polčase, zápas by sa pre nás skomplikoval. Skórovali sme však my a napokon získali dôležité víťazstvo. Na sedemdňovú dovolenku na Maldivy na pozvanie trénera tamojšej reprezentácie Jozefa Jankecha teda môžeme ísť s čistým svedomím." Vyjadrenie trénera Zlatých Moraviec Jána Rosinského: "Zápas mal vyrovnaný priebeh a bolo vidieť, že hrajú mužstvá z dolnej polovice tabuľky. Domáci boli úspešnejší v ofenzíve a my sme sa zamerali na to, aby sme neinkasovali. Nepodarilo sa - najlepší hráč Dubnice Bruško rozhodol o osude stretnutia. Neskôr ešte mal tri-štyri šance Seye a z jednej z nich dal gól. Hostitelia zvíťazili zaslúžene."

Autor: Andrej Liška