FC Senec

Rozhodčí: Horváth - Csabay, Rendko
Diváci: 1.833

ZŤS Dubnica - FC Senec 0:0

V Dubnici nad Váhom sa celý zápas niesol v znamení domácich hráčov, ktorí sa snažili prekonať Novotu v bráne svojho súpera. Gólový recept počas celého zápasu aj napriek prevahe najmä v prvom polčase nenašli a tak si Senec odváža z Považia ďaľší cenný bod.

Prvú výraznejšiu šancu mali Dubničania v 14. minúte, kedy sa lopta po priamom kope cez Kuzmu až k Chmelíkovi, ktorý však nenamieril presne. V 26. minúte sa do prečíslenia domácich dostal aj Obert, ktorý však Novotu v bráne Senca neprekonal. Ďaľší pokus o otvorenie skóre v prospech domácich mal po Obertovej prihrávke Kuzma, Novota si s jeho hlavičkou ale bez väčších problémov poradil. Senčania sa do príležitostí nedostávali počas celého zápasu. Zvolili pre divákov neatraktívnu vyčkávaciu taktiku, ktorá futbal na Považí ničila.

Druhý polčas ponúkol fanúšikom futbalu pod umelým osvetlením ešte menej ako ten prvý. Dubnici sa v druhej časti stretnutia nedarilo nájsť vlastnú tvár a Senčania boli úplne neschopní. S bodom však môžu byť spokojnejší hostia, ktorí v zápase neponúkli prakticky vôbec nič a na remízu sa ani nijak zvlášť nenadreli. Víťazstvo mohol na stranu Dubnice ešte strhnúť v 85. minúte Kuzma, príležitosť ho ale prekvapila a útočník domácich nedokázal ani zakončiť. Slabý zápas s minimom šancí tak skončil deľbou bodov za výsledok 0:0.

Autor: Ladislav Bičár