MŠK Žilina

Rozhodčí: Šuniar - T. Somoláni, Petríček
Diváci: 1.370

FC Zlaté Moravce - MŠK Žilina 1:6

Žilina sa rozlúčila so sezónou 2007/08 vo veľkom štýle, keď Zlaté Moravce na ich pôde deklasovala 6:1 a dvaja jej hráči zaznamenali hetrik.

Druhý tím tabuľky sa vedenia ujal už v 5. minúte zásluhou Adauta, ktorý z uhla prekonal zlatomoraveckého brankára Brezinu. V 9. minúte už bolo 2:0 pre Žilinu, Ďurica uvoľnil Vladaviča a ten nádhernou strelou zvýšil náskok svojho tímu. V 16. minúte dokázal domáci tím pretrhnúť svoju dlhú sériu bez skórovaného gólu. Hözl sa dostal až ku Kuciakovi a strelou z krátkej vzdialenosti znížil na 1:2. Už o dve minúty mohol Hözl dokonca vyrovnať, Kuciak ale jeho streluv vyrazil. V 23. minúte mal Hözl opäť gól na kopačke, opäť však zasahoval Kuciak. Hneď z následného protiútoku Žilina zásluhou Vladaviča zvýšila už na 3:1. V 34. minúte mal ViOn obrovskú šancu vrátiť sa späť do zápasu. Pečálka v šestnástke fauloval Jusku, s Greguškovou jedenástkou si ale Kuciak poradil. V 37. minúte zavŕšil po Štyvarovej prihrávke Adauto strelou do prázdnej brány prvopolčasový strelecký účet.

O zaujímavý moment sa postaral domáci tréner Ján Rosinský, ktorý poslal do druhého polčasu hneď troch nových hráčov a už v 46. minúte tak mal vyčerpané všetky možnosti striedania. Zlatým Moravciam však tento krok nepomohol. V 54. minúte zaznamenal hetrikový gól Adauto – 1:5. O pár minút neskôr sa do šance dostal Štyvar, Brezina si však s jeho pokusom poradil. V 70. minúte mohli Zlaté Moravce zásluhou Číža aspoň zmierniť svoju vysokú prehru, zlatomoravecký obranca ale nedokázal prekonať Kuciaka ani z dvoch metrov. V 77. minúte mal opäť šancu žilinský Štyvar, ale po Vladavičovom centri hlavičkoval iba do brvna Brezinovej brány. V 82. minúte zaznamenal druhý žilinský hráč svoj hetrikový gól, po krásnej kombinačnej akcii zyšoval Vladavič už na 6:1. Tesne pred koncom stretnutia mal ViOn opäť šancu na zmiernenie vysokej prehry, Tóth ale trafil iba brvno Kuciakovej brány.

Autor: Andrej Liška