MFK Košice

Rozhodčí: Matúš - Cuninka, Rendko
Diváci: 1.588

FC Zlaté Moravce - MFK Košice 2:1

Košice začali v súboji so Zlatými Moravcami profesorsky a snažili sa svojho súpera udolať technickou hrou. V 9. minúte totiž Juska nacentroval Ondrejkovi, ktorý loptu priťukol Greguškovi a ten z tridsiatich metrov ďalekonosnou strelou potešil divákov - 1:0.

Už o minútu mohol prekvapivý úvod stretnutia dokonať Ujlaky, z priameho kopu ale mieril tesne vedľa. Čo sa ale nepodarilo Ujlakymu napravil v 29. minúte Juska, keď po Ondrejkovej prihrávke vystrelil do žrde, od ktorej sa lopta dostala za chrbát Putnockého. O desať minút neskôr mohli hostia znížiť, Milinkoviču strelu ale domáci gólman Brezina vyrazil.

V druhom polčase sa posilnené Košice pokúšali zvrátiť osud stretnutia a nestratiť tak ďaľšie body na ihrisku súpera. Na 3:0 však mohol zvýšiť Ujlakykeby bola jeho strela zo 40 metrov o pár centimetrov presnejsia. Potom sa dostali k slovu Košice, ktoré pokračovali výrazne ofenzívne naladené, šancu mali Šimko či Novák, Kaminský či Jurčo, ale gól sa streliť ani jednému z menovaných napriek obrovským príležitostiam streliť nepodarilo. Zlaté Moravce sa takmer celý druhý polčas úspešne bránili a Košičania boli proti ich defenzíve pridlho úplne bezmocní.

Smolu prelomil až Škutka, ktorý za Brezinu doklepol Matičovu loptu. Tlak hostí sa tak v závere stretnutia ešte vystupňoval, ale ViOn si vedenie napokon ustrážil a hostia tak odchádzajú domov bez bodu.

Autor: Ladislav Bičár