Banská Bystrica

Rozhodčí: Hriňák - Sluk, Jankovič
Diváci: 1.872

FC Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 0:4

Dukla Banská Bystrica uspela na pôde nováčika zo Zlatých Moraviec a po výbornom výkone ho nad ním zvíťazila 4:0.

Pred úvodným výkopom zápasu odovzdali funkcionári domáceho klubu pamätný dres s číslom 400 záložníkovi Marekovi Ujlakymi, ktorý nastúpil na svoj okrúhly 400. zápas v najvyššej slovenskej súťaži. Oba tímy predvádzali zaujímavý futbal. Do prvej zaujímavej príležitosti sa dostal už v 5. minúte domáci útočník Tóth, jeho strela však neletela do priestoru medzi troma žrďami Borošovej brány. Aj v druhej šanci stretnutia sa ocitli domáci futbalisti. Po peknej kombinácii zakončoval Juska, Boroša však neprekonal. Od tejto chvíle prevzali taktovku hostia z Banskej Bystrice. V 21. minúte po centri Hučka hlavou neuspel Uškovič. O niekoľko minút nato sa peknou strelou prezentoval Gajdoš, Brezina však vyrážal na rohový kop. Gajdoš mal prsty aj v ďalšej akcii zápasu, tentokrát už gólovej, keď nechytateľnou strelou pod brvno otváral skóre.

Zlaté Moravce vybehli do druhého polčasu s dvoma novými hráčmi. Bednářa nahradil Peter Farkaš a Jusku Číž. Hre zverencov Jána Rosinského však tieto dve zmeny nepomohli naštartovať obrat v stretnutí a Dukla bola aj naďalej jednoznačne lepším tímom. V 62. minúte po peknej kombinačnej akcii zvyšoval hlavou na 2:0 Uškovič. Ten istý hráč mal prsty aj v ďalšom presnom zásahu svojho tímu o tri minúty neskôr. Jeho strelu zo zhruba 16 metrov Brezina neudržal Ďuriš z dorážky zvyšoval už na 3:0 pre Banskú Bystricu. Domáci sa dostali do ojedinelej príležitosti zásluhou Tótha, jeho strelecký pokus však letel mimo. Dukla pokračovala v ofenzívnom futbale, výborne hrajúci Gajdoš mohol pridať svoj druhý gól v zápase, avšak jeho strela letela iba do brvna Brezinovej brány. 4 minúty pred koncom pridala Banská Bystrica predsalen ešte jeden presný zásah, na konečných 4:0 zvyšoval Pečovský.

Autor: Andrej Liška