MFK Ružomberok

Rozhodčí: Olšiak - E. Weiss, Kéry
Diváci: 809

FC Senec - MFK Ružomberok 2:2

Senec sa nedokázal rozlúčiť s pôsobením v najvyššej súťaži výhrou, v zápase s Ružomberkom sa body delili.

Hostia sa rýchlo ujali vedenie, keď už v 4. minúte nariadil rozhodca po faule Rzeszota na Kúkoľa pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Bakoš a otvoril skóre zápasu. V 16. minúte prišla ďalšia rana pre senecký tím. Drahno fauloval prenikajúceho Števka a videl červenú kartu. Senec však tieto dva momenty nezlomili a už v 22. minúte bol stav zápasu vyrovnaný. Hajdúch nedokázal udržať loptu v rukách a Gaucho sa už nemýlil. O dve minúty neskôr už Senec dokonca viedol! Po rohovom kope si loptu do vlastnej siete zrazil Jurč. Tesne pred odchodom do kabín padol ešte jeden gól, Ružomberku sa opäť zásluhou Bakoša podarilo vyrovnať na 2:2.

V druhom polčase sa oba tímy zamerali hlavne na defenzívnu činnosť a hral sa pomerne nezáživný medzišestnástkový futbal, šancí sa rodilo pomenej. Za hostí mali šance Bakoš so Števkom, avšak Rzeszoto bol pozorný. Výhru mohol na stranu hostí zvrátiť aj Božok, avšak z bránkovej čiary vykopával jeho strelu Sľuka. Na záver sa ešte do dvoch šancí dostali domáci, najskôr Gaucho mieril vedľa a potom Volf nebezpečne z krídla centroval do šestnástky, na jeho loptu si však nikto nenabehol. Senec tak zakončil sezónu na 10. mieste s 28 bodmi, Ružomberok na 7. so 44 bodmi.

Autor: Andrej Liška