FC Nitra

Rozhodčí: Šipoš - Kubačka, Chládek
Diváci: 1.467

FC Senec - FC Nitra 1:0

Senec pokračuje v skvelých jarných výkonoch a v piatočnej predohrávke 24. kola Corgoň ligy porazili domáci Nitru gólom Gaucha 1:0. Zápas však poškvrnili až tri červené karty a deväť žltých za fauly na oboch stranách.

Prvé šance na oboch stranách sa vyskytli až na záver prvej dvadsaťminútovky, kedy mali domáci veľkú šancu otvoriť skóre, pokus Mateja Kováča ale Tóth zastavil a zastúpil tak Hrošša. Na druhej strane mohol v 24. minúte skórovať Štajer, jeho priamy kop smerujúci do vinkla ale Novota vyrazil na roh. Už o minútu neskôr sa dostali po peknej akcií dopredu Nitrania, Bača ale mieril len do bočnej siete. 38. minúta priniesla šancu pre Senec, Kuráňa ale vychytal Hroššo a kedže sa neujala ani ďalekonosná strela Hanzela, rozišli sa obe mužstvá do kabín za zmierlivého stavu.

Zápas rozhodol krátko po polčase z prvej šance Gaucho, ktorý zužitkoval Fuzikovu prihrávku a strelou po zemi poslal Senec do vedenia. Ďaľší priebeh bol poznačený veľkou nervozitou na ihrisku, na ktorú doplatil červenou kartou ako prvý v 53. minúte Bača. Za zmienku stojí aj moment z 58. minúty, kedy sa lopta dostala za chrbát prekvapeného Hrošša dierou v bočnej sieti. Po vylúčení Baču a následnej presilovke boli Senčania aktívnejší, ale väčšie príležitosti si vytvoriť nedokázali. 77. minúta priniesla ďaľsie červené karty po jednej na oboch stranách si pripísali Vrána a Hanzel.

V závere zápasu boli ešte aktívnejší domáci Senčania, ktorý kontrolovali hru a pripísali si ďaľšie dôležité tri body a odkočili Trenčínu na rozdiel desiatich. Zdá sa, že o zostupujúcom zaćína byť na slovensku jasno.

Autor: Ladislav Bičár