FC Zlaté Moravce

Rozhodčí: Kráľovič - Csabay, Balko
Diváci: 4.198

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 2:0

V derby zápase sa hosťujúcim Zlatomoravčanom darilo hrať vyrovnanú hru prvú polhodinu stretnutia. Potom sa začínala ukazovať kvalita na strane Nitry a domáci nakoniec pohodlne zvíťazili.

Nitrania sa snažili od úvodu stretnutia ukázať, kto získa pod Zoborom tri dôležité body. To sa ale domácim vďaka pozornej hre ViOnu spočiatku nedarilo, aj keď sa do náznakov šancí dostali Kolár i Karlík. Semeník mal dve nebezpečné strely v 15. a 22. minúte, v prvom prípade ale bránu skúsený útočník tesne minul a v tom druhom trafil Semeník len brankára hostí. Na druhej strane poriadne natiahol Hrošša Ujlaky, brankár Nitry ale efektným zásahom odvratil loptu na rohový kop.

29. minúta priniesla prvý gól v podaní Nitry. Akciu domácich začal Karlík, prihral Semeníkovi, ktorý priťukol Kolárovi a najmladší hráč na ihrisku otoril skóre. O sedem minút mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Semeník, kanonier Nitry ale v obrovskej príležitosti trafil len žrď Brezinovej brány.

Čo sa nepodarilo jemu napravil opäť Kolár, vďaka ktorému Nitrania viedli v 45. minúte 2:0. V poslednej minúte prvého polčasu totiž centroval došetnástky Grajciar, lopta sa dostal až ku Kolárovi a ten popod Brezinu prakticky rozhodol o osude stretnutia.

Po polčase sa k dvom nebezpečným strelám dostali domáci hráči, ani Grajciar a ani Babic ale tretí gól nepridali. V 59. minúte odcentroval na Semeníka Kolár, útočníkovi domácich ale v sobotnom súboji nebolo súdené skórovať. Na druhej strane potom vystrašil Hrošša Kostoláni, tempo hry ale v týchto chvíľach diktovala domáca Nitra, čo potvrdzujú aj strelecké pokusy Janíčka, Karlíka. Grubera či Grajciara. 82. minúta priniesla pokus Pelgrínyho prekonať Hrošša z veľkej diaľky, jeho snaha o lob ale skončila len nad bránkou Nitry.

O dve minúty neskôr kopala Nitra pokutový kop po faule Minarčíka na Grajciara, Semeník ale len podčiarkol svoje trápenia a penaltu nepremenil. Víťazstvo domácich už ale napriek tomu nemohlo nič ohroziť a domáci si tak pripísali tri body a vrátili sa na tretiu priečku v tabuľke.

Autor: Ladislav Bičár