MŠK Žilina

Rozhodčí: Kačenga - Csabay, Bobko
Diváci: 3.120

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:1

Po peknom, pre divákov atraktívnom kombinačnom futbale, ktorý na Štiavničkách skončil remízou 1:1 už Žilina definitívne stratila nádej na ligový primát a tak sú už v Corgoň lige obe tajničky prakticky vyriešené.

V úvodných sekundách zápasu sa peknou strelou spoza šestnástky prezentoval domáci Ďuriš. Ďaľšie príležitosti si ale vytvorili Žilinčania, v 10.minúte mohol v tutovej šanci otvoriť skóre Lietava, Vladavičovu skvelú prihrávke ale sám zoči voči Borošovi nedokázal premeniť. O šesť minút neskôr mohli Šošoni opäť skórovať, po Ježovom centri hlavičkoval Štyvar, Boroš ale perfektne zasiahol. Po dvoch nepremených "gólovkách" sa ale Žilina predsa len dočkala.

V 26.minúte prihral aktívny Jež Vladavičovi, ten loptu vrátil do šestnástky a sám autor celej akcie pohotovo vsietil prvý gól stretnutia. Po góle sa opäť osmelili aj domáci, Pečovský sa ale pred Kuciakom nepresadil a Ďurišov gól z 35. minúty rozhodca neuznal pre ofsajd. Už o šesť minút si ale Vojaci chuť vylepšili, pretože Poljovka z priameho kopu nádherne vyrovnal. To však Banskobystričanom nestačilo a do polčasu chceli ešte dvakrát vsietiť gól do šatne. Uškovič sa pred skvelým Kuciakom ani raz nepresadil a gólman hostí tak držal Žilinu nad vodou.

Krátko po polčase ale mohlo byť všetko opäť inak. Po chybe Hučka našiel Štyvar nabiehajúceho Lietavu, ten však netrafil poloprázdnu bránu. Ivan Lietava mal na svedomí aj ďaľšiu nepremenú gólovú príležitosť, tentoraz hlavičkoval po prihrávke Ježa nad bránu v 60. minúte. Šance sa akoby v cykloch vyskytovali raz pred jednou a inokedy zase pred druhou bránou a tak zahrozila pred Kuciakom onedlho opäť Dukla. Pančíkov center hlavičkoval Velický len tesne nad brvno a Uškovič mohol rovnako hlavou prekonať Kuciaka. Lopta však skončil na brvne a rozhodca navyše odpískal ofsajd. Poslednú veľkú príležitosť stretnutia mal Ďurica, pozorný brankár domácich ho ale vychytal.

V zvyšnom čase si Dukla vytvorila prevahu, ktorá v závere stretnutia vyústila v tlak, z ktorého už ale žiadna šanca pre domácich nevyplynula a tak sa obe mužstvá po dobrom výkone rozišli zmierlivou remízou.

Autor: Ladislav Bičár