MFK Košice

Rozhodčí: Kráľovič - Laskovský, Košecký
Diváci: 1.313

Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 3:0

Banská Bystrica sa s ligou rozlúčila na vlastnom štadióne vo veľkom štýle. Domáci si vďaka trom gólom v druhom polčase hravo poradili s Košicami a potvrdili tak výrazné jarné zlepšenie.

Hneď v úvode mohol ale najlepší strelec ligy otvoriť skóre. Ján Novák sa rútil na Zajaca v bráne domácich, no ten jeho strelu parádne vyrazil. Na druhej strane zase ohrozil Košičanov dvakrát po centrovanej lopte Ďuriš, no center Hučka a ani Kotrysa v bráne neskončil. V 18. minúte boli vo veľkej šanci opäť Košičania, Kolbasovu prízemnú strelu ale Zajac opäť perfektne chytil. V nasledujúcich minútach bola hra vyrovnaná, šance si snažili vytvoriť obe strany, za Košice ale ohrozil Vojakov iba Kolbas a na druhej strane zaujala strela Pečovského z 30. metrov, ktorú Putnocký vyrazil spod brvna.

V druhom polčase sa začalo strelecky dariť domácej Dukle, ktorá strelila prvý gól už šesť minút po prestávke. Center Gajdoša z pravej strany preletel ponad Putnockého až k Uškovičovi, ktorý loptu poslal zblízka hlavou do siete. Po góle sa hralo na Štadióne SNP bez vzruchu na oboch stranách, ďalšia zaujímavá akcia prišla vďaka domácim až v 67. minúte a skončila opäť gólom. K lopte sa dostal opäť Gajdoš, z pravej strany nacentroval na Uškoviča a ten ako cez kopirák strelil druhý gól stretnutia.

Tri minúty nato padol na Štiavničkách aj tretí gól a rovnako do siete Košíc. Pančík poslal z rohového kopu loptu k Hučkovi, ktorý ju hlavou efektne a presne poslal za chrbát Putnockého. V zvyšnom čase sa pokúšali Košičania znížiť nákok domácich, no bez výraznejšieho efektu. Vo väčšej šanci sa ocitol iba Ďuriš po centri Kulíka, štvrtý "hlavičkový" gól ale domáci už nepridali a tak svietil na tabuli po 90. minútach stav 3:0.

Autor: Ladislav Bičár